Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Geometryczne kształty płytek w łazience – silny trend 2018 roku

Plytki geometryczne

Na zdjęciu kolekcja płytek Geometric game Opoczno

W ostatnim czasie geometryczne desenie na dobre rozgościły się w naszych domach, śmiało wkraczając do kuchni, łazienek detronizując płytki o kwiatowym wzorze.

Wśród bogatej oferty producentów nie brakuje płytek w trójkąty, sześciokąty, romby, kratki czy pasy.

Stylistyka płytek ceramicznych wykorzystująca geometryczne dekory nawiązuje do mody z lat 70-tych, jednak nie powiela wzorów z przeszłości, proponując znacznie bardziej rozbudowaną i ciekawą ofertę doskonale wbudowującą się w obecne trendy wnętrzniarskie.

Poprzez zastosowanie różnych barw, przecinających się linii czy dzielenie płytek uzyskuje się często ciekawy efekt dający optyczny efekt trójwymiarowości.

vives plytki

Na zdjęciu kolekcja Vives - Octogono Alaska

Czarno-biała szachownica

Motyw szachownicy wykorzystywany jest w designie od lat, mogłoby się wydawać, że jego zastosowanie ogranicza się do klasycznych, eleganckich łazienek. Jednak najnowsze trendy pokazują, że z powodzeniem czarno-białe zestawienie nadaje się zarówno do wykończenia ścian, jak i podłóg, zestawione zaś z ceramiką łazienkową o prostych, futurystycznych kształtach doskonale radzi sobie z nowoczesnym stylem. To o czym musimy pamiętać to siła i wyrazistość jaką daje położenie czarno-białej szachownicy, na pewno jest to akcent dominujący nad resztą wyposażenia i przykuwający wzrok jako pierwszy.

Płytki heksagonalne – plastry miodu pięknie zdobią, intrygują  i cieszą oko

Coraz większą popularność płytek heksagonalnych mogliśmy zaobserwować na największych targach branżowych minionych miesięcy. Nowe kolekcje płytek heksagonalnych pojawia się u najbardziej liczących się producentów, jednak co ciekawe początki historii sześciokątów zdobiących wnętrza sięgają o wiele dalej, bo aż do czasów rzymskich, co jakiś czas zyskując na popularności w aranżacji wnętrz w kolejnych stuleciach.

Dzisiaj „plastrami miodu” zdobi się podłogi i ściany łazienek i kuchni pozwalając sobie często na ekstrawagancję i asymetrię przy sposobie ich kładzenia.
Od nas tylko zależy czy położymy płytki w różnych odcieniach by zyskać trójwymiarowy efekt, czy płytki będą zdobić tylko niektóre miejsca – co nada nietuzinkowy i intrygujący efekt, czy pokusimy się o ułożenie mozaiki. Stosując gdzie nie gdzie płytki sześciokątne lustrzane między płytkami w ciemnym kolorze uzyskamy śmiały i oryginalny efekt.

Płytki heksagonalne występują  w bliskich naturze kolorach beżu, kremu, szarości, o matowym wykończeniu doskonale wpisując się w styl retro, prowansalski.

plytki marazzi

Na zdjęciu kolekcja płytek Marazzi

Białe, wykończone połyskiem nadają się do wnętrz minimalistycznych, ograniczonych do 2 kolorów, a duża rozpiętość ich rozmiarów pozwala na ciekawą grę we wnętrzu, podkreślającą niezwykły kształt.

Płytki sześciokątne imitujące wyglądem beton i blachę, o oryginalnym wielotonowym wykończeniu i matowej, fakturowanej powierzchni nadadzą industrialnego sznytu każdej łazience.

nowa gala flamenco

Na zdjęciu kolekcja płytek Nova Gala Flamenco

Na zdjęciach prezentujemy płytki geometryczne z kolekcji naszych producentów dostępne w salonach Sanpol.