Kontakt
01/12/2023

Grupa VGH

Grupa VGH International GmbH została założona w 1971r. jako stowarzyszenie wyspecjalizowanych dystrybutorów posiadających swoje oddziały w ponad 399 lokalizacjach w Niemczech, Belgii, Holandii, Danii, Rumunii, Hiszpanii, Austrii, Słowacji, Portugalii, Francji, Łotwie, Litwie, Szwajcarii, Czechach i od 2010r. także w Polsce.

Działalność Stowarzyszenia jest ukierunkowana głównie na obszary związane z branżą grzewczą, sanitarną i instalacyjną, jednakże firmy członkowskie grupy VGH posiadają również rozległą wiedzę i wysokie kompetencje doradcze w zakresie takich grup produktowych jak wentylacje i klimatyzacje.

Jednym z najważniejszych celów grupy VGH i jej członków jest dystrybucja i sprzedaż markowych produktów wiodących producentów zarówno do konsumentów jak i podmiotów pośredniczących.

Wspólne zakupy i sprzedaż w ramach skoordynowanej polityki dotyczącej zarówno dostawców jak i asortymentu oraz wspólne działania marketingowe zapewniają grupie VGH i jej członkom wysoki standard jakości, który dzięki bliskim relacjom firm członkowskich VGH z klientem stanowią podstawę udanego partnerstwa pomiędzy grupą VGH oraz dystrybutorami / biznesem.

Regularna wymiana informacji pomiędzy członkami grupy VGH w obszarach logistyki, marketingu, e-commerce, zarządzania produktem, IT itp. przynosi jej członkom znaczące korzyści.

Sanpol jest udziałowcem międzynarodowej organizacji VGH od 2010 roku.