Kontakt

Łazienka w drewnie na 4 sposoby

łazienka w drewnie na 4 sposoby

Łazienka z drewnem do niedawna wydawała się ekstrawagancka, a inwestowanie w nią obarczone było pewnym ryzykiem. Była obawa o krótką żywotność materiału, odkształcenia, czy też spękania i odbarwienia. Obecnie moda na łazienkę szarą i białą z drewnem trwa w najlepsze.

Dobra wiadomość dla miłośników takich wnętrz jest taka, że w kolekcjach płytek ceramicznych znajdziemy coraz ciekawsze i wierniejsze odwzorowanie faktury drewna. Mnogość kolorów i wielkości płytek imitujących drewno sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Łazienka z drewnem pięknie komponuje się z bielą, tworzy intrygujący i wyrafinowany duet z czernią, a wnętrzu w industrialnej odsłonie nadaje przytulności. Bez wątpienia uniwersalność drewna i kompatybilność to jego główne atuty. 

projektowanie łazienki

ZALETY PŁYTEK IMITUJĄCYCH DREWNO 

Zarówno łazienka biała z drewnem, jak i czarna, nawiązująca do stylu industrialnego, ma coś w sobie. Tworzenie takich aranżacji nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie płytki ceramiczne. W przeciwieństwie do prawdziwego drewna znacznie lepiej spisują się one w pomieszczeniach o dużym stopniu zawilgocenia. Mają one także inne zalety, przede wszystkim:

  • są one wszechstronne - płytki można położyć w dowolnym miejscu w łazience, 
  • łatwo je pielęgnować i utrzymać w czystości - łazienka w drewnie wyłożona płytkami jest łatwa w czyszczeniu. Do jej pielęgnacji wystarczy użyć wody z odpowiednim detergentem, 
  • są odporne na wodę i wilgoć - jeżeli marzysz o łazience szarej z drewnem, to zapomnij o naturalnych surowcach, które regularnie należy pielęgnować. Płytki sprawdzą się w tej roli znacznie lepiej!
  • mają niższą cenę - aranżując szarą, białą, czarną łazienkę z drewnem trzeba liczyć się również z kosztami. Wyposażenie łazienki nie jest tanie, a egzotyczny gatunek drewna (przystosowany do warunków panujących w tym pomieszczeniu) znacznie nadwyręży budżet. I w tym zestawieniu płytki wypadają korzystniej, 
  • w sklepach dostępne są w wielu formatach oraz wzorach. Zaprojektowanie wyjątkowej łazienki z drewnem nie jest proste - zwłaszcza przy nieraz niestandardowych wymiarach pomieszczenia. Dlatego też warto zdecydować się na płytki drewnopodobne, imitujące różne gatunki drewna, i po prostu dobrać ich rozmiar do swoich potrzeb,  
  • dobrze przewodzą ciepło - dzięki nim można pozwolić sobie na ogrzewanie podłogowe w łazience,
  • wpływają na wystrój pomieszczenia. Nawet czarna łazienka z drewnem - umiejętnie wyłożona płytkami - stanie się ciepła, pełna uroku i harmonii. Płytki imitujące drewno skutecznie przełamują także chłód elementów ceramicznych,
  • płytki drewnopodobne w łazience są aktualnie bardzo modne. Trend ten z pewnością się nie zmieni jeszcze przez kolejne lata, 
  • będą pasować do łazienki w każdym stylu. Sprawdzą się one zarówno w aranżacjach skandynawskich, jak i industrialnych,
  • sprawdzają się zarówno jako niewielki akcent, jak i dominujący element - wszystko zależy od Twojej koncepcji! 

DREWNO W DUECIE Z BIELĄ

Biała łazienka z drewnem to piękne, ponadczasowe i harmonijne połączenie, wpisujące się na stałe w kanon sztuki wnętrzarskiej. Płytki imitujące drewno położone na ścianach czy podłodze niwelują sterylność wnętrza i przełamują jego chłód. Duet jakim jest biel i drewno w łazience jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem wpisze się w każdy styl. Zarówno skandynawski, nowoczesny i minimalistyczny wystrój zostanie zrównoważony przez drewniane akcenty. 

Biała łazienka z imitacją drewna może być zaprojektowana na różne sposoby. Jeśli zdecydujemy się na ciemne drewno i biel, to możemy uzyskać łazienkę w stylu klasycznym bądź retro. W tym przypadku zestawiając drewno ze stylową wanną wolnostojącą oraz stylizowaną na retro armaturą łazienkową wzmocnimy efekt. Pamiętajmy, że biel optycznie powiększa przestrzeń. Sztuka przy tworzeniu łazienek białych z drewnem polega na umiejętnym żonglowaniu dwoma materiałami. 


ŁAZIENKA W DREWNIE I CZERNI

Czarna łazienka z drewnem to obecnie odważna i bardzo stylowa propozycja. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu czerni na ścianie, podłodze, a także modnej armaturze łazienkowej uzyska się eleganckie i ponadczasowe wnętrze. Jeśli zależy Ci na oryginalnej łazience z czernią i drewnem, to oprócz płytek zadbaj także o właściwe dodatki. Dzięki dużej ilości punktów świetlnych i odpowiednim lustrom zapobiegniesz optycznemu zmniejszeniu łazienki. Dbaj o to, by meble łazienkowe w takich aranżacjach miały prostą, nowoczesną formę, a lustra były na linii płytek.

DREWNO I SZAROŚĆ

Łazienka szara z drewnem to połączenie bardzo uniwersalne. W zależności od koncepcji, wybierając popiel czy grafit, dobierzesz pasujące do nich odcienie drewna. Jasne kolory szarego popularne są w aranżacjach w stylu skandynawskim i najlepiej łączyć je z jasnym drewnem. Ciemne, nasycone odcienie szarości doskonale odnajdują się z drewnem w ciepłym, miodowym kolorze lub ciemnym brązem. Dzięki takim połączeniom neutralny, trochę zimny szary zostanie przełamany, a my zyskamy równowagę między nowoczesnością, a przytulnym wnętrzem. Szara łazienka z drewnem elegancko będzie się także prezentowała z żółtymi, turkusowymi, czy też zielonymi akcentami.


DREWNO W ŁAZIENCE INDUSTRIALNEJ

W przeciwieństwie do łazienki białej z drewnem we wnętrzach industrialnych można postawić na inne materiały, takie jak popularny beton architektoniczny, który w odbiorze jest zimny i minimalistyczny. Co zyskasz wprowadzając do wnętrza drewno jako jeden z elementów? Przełamiesz chłód i sprawisz, że łazienka stanie się o wiele bardziej przytulna. Wybierz podłogę z płytek imitujących drewno lub meble z drewnianymi powierzchniami. Nie bez znaczenia są także wanny łazienkowe oraz kabiny prysznicowe do zabudowy, które można wyłożyć płytkami drewnopodobnymi.

Zobacz też:

Ile kosztuje remont łazienki?
Co optycznie powiększa wnętrze małej łazienki - praktyczne triki
Wymierz odległości w łazience i uniknij błędów
Jak oszczędzać wodę w łazience? Oto 5 sprawdzonych sposobów
Aranżacja łazienki - oto 10 najpopularniejszych błędów
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki? Sprawdź nasze TOP 5