Kontakt
02/06/2023

Historia

  • Początki firmy Sanpol przypadają na 1994 rok Sanpol rozpoczynał swoją działalność i kontynuował w latach 90 –tych, jako jeden z największych importerów produktów łazienkowych w Polsce. 1994
  • W 2000 roku powstał pierwszy salon sprzedaży przy Centrali Poznań.
  • W roku 2006 firma we wszystkich płaszczyznach działalności wdrożyła system SAP najbardziej zaawansowany na świecie system informatyczny.
  • Od 2010 roku Sanpol jest udziałowcem międzynarodowej organizacji VGH, zrzeszającej firmy z 15 krajów Europy. VGH jest europejskim liderem skupiającym firmy w Europie w branży łazienkowej, grzewczej i instalacyjnej których celem jest stworzenie alternatywy dla klientów, by zapobiec dominacji kilku koncernów z naszej branży. 2010
  • W roku 2013 uruchomiono nową, dynamiczną stronę internetową.
  • Sanpol sukcesywnie uruchamiał kolejne oddziały, dziś dysponujemy blisko 30 punktami hurtowymi na terenie całego kraju oraz 4 salonami sprzedaży łazienek: w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Kaliszu.
  • Obecnie firma przechodzi kolejne zmiany mające na celu zapewnienie klientowi kompleksowej i spersonalizowanej dla niego usługi. Dzięki nowoczesnym narzędziom i zaawansowanym technologiom w tym bardzo nowoczesnej i intuicyjnej stronie internetowej chcemy dostarczyć klientom szybkiej informacji o produkcie, szybkiej dystrybucji oraz szerokiego wachlarza usług dodatkowych.

O Sanpol

Nasza misja brzmi:
„Budujemy profesjonalny zespół, zapewniający trwałość i bezpieczeństwo inwestycji naszych klientów”.

Firma w okresie całej swej działalności aż do dziś, szczyci się tym, że jej kapitał jest w 100% polski i zyski generowane przez Sanpol są inwestowane w Polsce. Salony Sanpol mają szczególne znaczenie w działalności firmy: wyróżniają się profesjonalizmem, znajomością branży, tworzone są na bazie lat doświadczeń na rynku łazienek w Polsce. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów dlatego dbamy o to by przychodząc do naszego salonu został otoczony opieką doświadczonego doradcy, mógł skorzystać z pomocy projektanta, architekta, umówić się na transport czy montaż zakupionego towaru.

Od kilku lat Sanpol prezentuje w swoich oddziałach unikalne w skali kraju ekspozycje łazienek oraz systemów grzewczych m.in. na największej z nich w  Poznaniu - 2000 m². W roku 2009 miesięcznik „Łazienka” wyróżnił ekspozycje we Wrocławiu, Lublinie i Zielonej Górze tytułem „Salon Roku 2009” – przyznawanym najlepszym ekspozycjom w poszczególnych województwach. Salon poznański otrzymał tytuł „Salon Roku 2013".Różnorodność ekspozycji, szeroka oferta handlowa Sanpol obejmująca ponad 230 tys. pozycji asortymentowych z jednocześnie specjalistycznym potraktowaniem wszystkich dziedzin, to źródło inspiracji dla potencjalnych klientów oraz projektantów. Fachowa obsługa jest oczywistym uzupełnieniem tego miejsca, którego nie sposób pominąć planując drobny zakup, jak również dysponując projektem domu, mieszkania, czy dokonując kompleksowego zaopatrzenia inwestycji.