Kontakt

Strefa wiedzy

Strefa Wiedzy to miejsce w którym znajdziesz praktyczne porady, informacje o nowościach rynkowych, artykuły branżowe, planowane szkolenia i aktualności z zakresu instalacji sanitarnych i grzewczych.

Ile prądu pobiera pompa obiegowa?

Pompa obiegowa grundfos 15.02

Przy wyborze pompy obiegowej centralnego ogrzewania musisz zwrócić uwagę zarówno na parametry techniczne, jak i energooszczędność. Podpowiadamy, ile prądu pobierają dzisiejsze sprzęty i jak wybrać ekonomiczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego wyboru.

Więcej

Jaka wysokość baterii do umywalki nablatowej?

jak dobrać baterie do umywalki

Marzysz o nowoczesnej i praktycznej łazience? Chcesz, aby na blacie stanęła misa, która będzie nie tylko pomagać w codziennych obowiązkach higienicznych, ale również okaże się elementem dekoracyjnym? Prawidłowy montaż wszystkich poszczególnych produktów ma na to ogromny wpływ. W tym artykule podpowiemy Ci, jaka wysokość baterii do umywalki nablatowej jest optymalna.

Więcej

Jak dobrać deskę sedesową?

Miska WC z kołnierzem czy bez – jaką wybrać | Strefa Wiedzy Sanpol

Deska sedesowa pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale także musi mieć dopasowany design do misy WC. Dzięki temu tworzy się spójna całość, przyjemna dla oka i niezaburzająca stylu Twojej łazienki. W tym artykule podpowiemy Ci, jak dobrać deskę sedesową.

Więcej

Czym myć wannę akrylową?

wanna akrylowa czy stalowa 13.06

Wanny akrylowe, a tak naprawdę wykonane z metakrylanu metylu, stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Duży wybór kształtów i wymiarów, stosunkowo lekka konstrukcja, a także przyjemna w dotyku powierzchnia to zalety, które przemawiają za ich wyborem. Jeśli już jesteś posiadaczem jednej z nich, dowiedz się, czym myć wannę akrylową. Dzięki temu zadbasz o jej piękny wygląd na długi czas.

Więcej

Jak zamontować brodzik?

brodzik akrylowy 31.10 Sanplast

Instalacja brodzika wcale nie musi być trudna. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzia i skorzystać z naszych wskazówek, a na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem. Poznaj szczegółowe informacje i ciesz się komfortem we własnej łazience.

Więcej

Jak zamontować wannę?

wanny najlepsze 19.07

Właściwy montaż wanny sprawi, że łazienka stanie się funkcjonalna i zapewni tak potrzebny komfort. Podpowiadamy, jak przeprowadzić instalację i na które elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Poznaj wskazówki techniczne i ciesz się swobodą we własnych czterech kątach.

Więcej

Na jakiej wysokości wanna?

wanna wolnostojaca V&B 31.10

Planujesz przestrzeń w łazience i chcesz, aby była ergonomiczna? W takim razie warto zapoznać się wcześniej z zasadami umieszczania poszczególnych elementów wykończenia. Dzięki temu pomieszczenie stanie się też komfortowe oraz funkcjonalne. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat tego, na jakiej wysokości wanna powinna być usytuowana oraz co jeszcze wziąć pod uwagę podczas projektowania strefy kąpieli.

Więcej

Jak zamontować deskę sedesową?

miska wc villeroy 05.06.2024

Chcesz odpowiednio dobrać i zamontować deskę sedesową do swojej toalety? A może poprzednia została na tyle zniszczona lub odbarwiona, że trzeba ją wymienić na nową? Mocowanie wcale nie jest trudne i nie będziesz potrzebować do tego pomocy fachowca. Sprawdź nasz poradnik, jak zamontować deskę sedesową!

Więcej

Wanna 160 czy 170 – jaka długość idealna?

wanna 160 czy 170 - 13.06.2024

Kąpiel powinna być nie tylko codzienną czynnością higieniczną, ale też przyjemnością. Rozluźniają się wtedy mięśnie, a także zapomina się o wszystkich dotychczasowych sprawach i obowiązkach. Jednak każda komfortowa chwila spędzona w łazience zależy głównie od jej ergonomii, klimatu i zastosowanych rozwiązań. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na wymiary poszczególnych elementów urządzenia. W tym artykule podpowiemy Ci, jaka długość wanny jest idealna i gdzie sprawdzi się rozmiar 160 i 170.

Więcej

Wanna stalowa czy akrylowa?

wanna akrylowa czy stalowa 13.06

Chcesz wyposażyć swoją łazienkę w taki sposób, aby była komfortowa i funkcjonalna dla każdego domownika? Lubisz długie, relaksujące kąpiele? W naszym artykule sprawdzisz, jaką wannę, stalową czy akrylową, wybrać do Twojego wnętrza. Poznaj najważniejsze różnice!

Więcej