Kontakt

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój to taki sposób gospodarowania, w którym zaspokojenie potrzeb obecnego pokolenia nie zmniejszy szans zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń. Działanie dziś z myślą o jutrze!  Firma Sanpol utożsamia się z odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu w trosce o ludzi i środowisko, dlatego zasady Zrównoważonego Rozwoju zostały włączone do strategii firmy. 

Zdajemy sobie sprawę, że z pozoru mało znaczące decyzje dnia codziennego mają ogromny wpływ na to, jak funkcjonuje i będzie funkcjonować nasza planeta. Zmiany zaczynamy od siebie i cieszy nas fakt, że po zrobieniu pierwszego kroku nie ma odwrotu – chcemy ciągle więcej i lepiej. Apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Działamy obecnie oraz planujemy szereg inicjatyw w 3 obszarach wpływu: wnętrze organizacji, klient oraz otoczenie. Są to obszary, które w dużym stopniu są od siebie zależne. Działania w jednym mają swoje konsekwencje dla dwóch pozostałych.

ONZ stworzyło program zrównoważonego rozwoju mający na celu zapobieganie nieodwracalnym szkodom wyrządzanym środowisku naturalnemu. Efektem tych działań jest 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDG), które są drogowskazem zarówno dla rządów i wielkich korporacji, jak i sektora prywatnego czy środowisk akademickich.

Praktyczne działania postanowiliśmy skupić wokół 4 celów: 

  • oszczędzania wody 
  • niższej emisji CO2 
  • gospodarki odpadami 
  • lepszego zdrowia i jakości życia 

Produkty, które oferujemy są blisko ludzi i dlatego wierzymy, że promowanie ekologicznych rozwiązań pomaga wypracować dobre nawyki. Świadomi tego, że losy świata leżą w rękach wszystkich nas, wprowadziliśmy nowe kategorie produktowe: Eco&Smart, Help&Easy oraz Clean&Protect.  

Postanowiliśmy w ten sposób wyróżnić produkty, które pomagają zadbać o ekonomiczne korzystanie z kurczących się zasobów planety. Odpowiednie ich oznaczenie ma na celu ułatwić naszym Klientom znalezienie produktów odpowiadających potrzebom współczesnego świata.

Ekologia

Ekologia i oszczędność. W tym kierunku idzie świadomość społeczeństwa, które nie tylko dba o środowisko, ale i budżet domowy.

Ekologia to ekonomia.

Głównie dzięki odpowiednim rozwiązaniom, które wpisują się w trend inwestycji na lata. W efekcie – np. instalując nowoczesną pompę – decydujemy się na bezemisyjne źródło ciepła. Jednocześnie jesteśmy Eco i Smart.

Inteligentne technologie to korzyść dla planety i Twojego portfela. Sprawdź wszystkie nowoczesne urządzenia, które możesz zamontować w swoim domu.

Ułatwienia dostępu

Kategoria skierowana do osób starszych, a także osób z niepełnosprawnością, które potrzebują pomocy w łazience podczas korzystania z zestawu prysznicowego, miski WC czy umywalki. W asortymencie znajdują się różnego rodzaju poręcze, umywalki, bezpieczne brodziki czy siedziska.

Dom powinien dawać poczucie bezpieczeństwa, a łazienka – z racji wilgoci i ryzyka upadku – w szczególności.

Dlatego produkty w kategorii Help&Easy są na tyle różnorodne, żeby aranżacja łazienki dla seniora nie sprawiała żadnych problemów. Wygodne korzystanie każdego dnia to priorytet.

Czystość

Bezpieczne i antybakteryjne rozwiązania. Produkty (np. baterie elektroniczne czy bezdotykowe płytki spłukujące), które pozwalają zwiększyć higienę w tak wymagającym pomieszczeniu jak łazienka. Natomiast bezpieczeństwo w łazience zapewniają wysokiej jakości materiały, dlatego wybierając produkty, stawiamy tylko na sprawdzonych producentów.

Zdajemy sobie sprawę, że na bezpieczeństwie i czystości nie można oszczędzać. Sprawdź całą listę niezawodnych elementów w Twojej łazience, które zagoszczą w niej na wiele lat, zachowując swoje właściwości. Pamiętaj, że higiena i bezpieczeństwo to podstawa. Powiedzmy bakteriom „NIE”.