Kontakt
26/09/2023

Baterie bezdotykowe są standardem w budynkach użyteczności publicznej, ale również coraz częściej wykorzystywane także gospodarstwach domowych. Ich największą zaletą jest przede wszystkim wygoda, oszczędność zużycia wody oraz gwarancja higieny na wysokim poziomie. Wiele modeli bezdotykowych nie wymaga doprowadzenia odpowiedniej instalacji elektrycznej. Energia dostarczana z akumulatorów czy baterii elektrycznych okazuje się wystarczająca.

Ponadto, baterie elektroniczne są wyposażone w inteligentny czujnik ruchu, więc można korzystać z wody bez dotykania baterii, co jest wygodne oraz bardzo higieniczne. Skóra nie ma kontaktu z uchwytem czy korpusem baterii, a co za tym idzie – ryzyko przenoszenia się drobnoustrojów jest bardzo małe. Niektóre z modeli są wyposażone w funkcję dezynfekcji termicznej.

Dzięki bateriom elektronicznym łatwiej utrzymać czystość w łazience, a także kontrolować temperaturę i ilość zużywanej wody.

Bezdotykowe płytki spłukujące są coraz popularniejszym rozwiązaniem, zwłaszcza w sektorze publicznym, gdzie zachowanie higieny na odpowiednim poziomie jest nie lada wyzwaniem. Elektronika spłukująca ze specjalnym czujnikiem na podczerwień do WC pozwala na wygodne użytkowanie. Nowoczesne technologia umożliwia monitorowanie, konfigurowanie oraz wykorzystanie podczerwieni do celów serwisowych.

Płytki elektroniczne bezdotykowe posiadają wiele programów wstępnych, automatyczne spłukiwanie czy tryb czyszczenia.

Ceramika antybakteryjna – Czystość i higiena to priorytety, jeśli chodzi o codzienne użytkowanie łazienki. Dlatego producenci coraz częściej decydują się na montaż specjalnych powłok sanitarnych, które pozwalają zachować czystość na najwyższym poziomie. Codzienna pielęgnacja powierzchni ceramiki jest dość czasochłonna i problematyczna, dlatego warto pomyśleć o niedrogim i ekologicznym rozwiązaniu, które sprawdza się szczególnie w budynkach użyteczności publicznej. Powłokę sanitarną można zastosować np. na umywalkach, miskach WC czy bidetach, czyli elementach, które są szczególnie narażone na uszkodzenia powierzchni.