Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.
Kontakt
Lista życzeń
19/06/2019

7 najważniejszych trendów Targów Cersaie 2018

Cersaie 2018

23-27 września w Bolonii odbyły się 36 targii branży łazienkowej Cersaie.

Tegoroczne Targi Cersaie cieszyły się tak niezwykłą popularnością, że wejściówki na nie zostały wyprzedane parę miesięcy przed ich rozpoczęciem. Samych wystawców było w tym roku 870 z aż 40 krajów. Najliczniejszą  ekspozycję posiadały tradycyjnie już na Targach Cersaie płytki ceramiczne, zaprezentowało się 452 firm tej branży, w tym polski Tubądzin – dostępny w każdym salonie Sanpol.

Na targach z łatwością można było dostrzec  przodujące trendy, które będą wyznacznikiem tego co będzie modne i pożądane w 2019 roku:  

1. Płytki wielkoformatowe.

Kolejny rok pozostają dominującym nurtem wśród producentów. Robią imponujące wrażenie zwłaszcza odpowiednio wyeksponowane na większej powierzchni.

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Patchworkowa kolekcja Edimax

2. Kolorowa ceramika.

Różowa wanna? Czemu nie. Na targach Cersaie wystawcy zaprezentowali więcej niż w roku ubiegłym różnobarwnej ceramiki łazienkowej.

3. Matowa armatura łazienkowa.

Armatura łazienkowa matowa, w kolorze, bardzo często czarna nie zdominowała najbardziej popularnych od wielu lat chromów, jednak staje się wyraźnym trendem.

4. Naturalny kamień  jako wzór płytki ceramicznej.

Kamień bardzo pięknie prezentujący się zwłaszcza na płytkach wielkoformatowych, gdzie linia i niereguralny rysunek żył marmuru, granitu jest najlepiej uwidoczniony.  

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Fondovalle infinito

5.  Kolor szary.

Wciąż odkrywana na nowo, definiowana w inny sposób barwa dowodzi swojej siły wyrazu w naszych domach od paru sezonów. Nic nie zapowiada tego by w roku 2019 szarość miała stracić na znaczeniu. Jej uniwersalność i dostępność w szerokiej palecie odcieni: od delikatnych platyn do antracytu była mocno eksponowana wśród producentów płytek ceramicznych.

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Kolekcja Cerrad

6. Patchworkowe płytki ceramiczne.

Wdzięczny motyw, pozwalający na wiele kombinacji i możliwości ułożenia w obrębie jednej kolekcji płytek, to na pewno ciekawa propozycja dla chcących urządzić w najbliższym czasie nową łazienkę. Patchwork przykuwa uwagę swoją niebanalnością, a matowe wykończenie przywodzi na myśl rozwiązania nie stosowane dotąd w łazience.

7. Luksus w łazience.

Łazienka na bogato, pełna złotych dodatków, z zastosowaniem polerowanych płytek wielkoformatowych, oraz meblami zapożyczonymi z eksluzywnego salonu były jednym z nurtów targów. Jako przykład niech posłuży propozycja Valentino dla Piemme (zobacz na zdjęciu).

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Kolekcja płytek Vouge

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Kolekcja Valentino dla Piemme

Targi Cersaie 2018       

Na zdjęciu: Rak Ceramics

Targi Cersaie 2018

Na zdjęciu: Kolekcja Anteprima