Kontakt

Pompy ciepła, rekuperacja, dofinansowanie... Znajdź temat dla siebie!

Jeśli poszukujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w kwestii modernizacji domów i innych budynków to dobrze trafiłeś! Przedstawiamy kompleksową odpowiedź profesjonalistów na trudności związane z instalacją i doborem produktów OZE oraz szczegółowe wyjaśnienia w kwestii dofinansowań i dotacji.

Z Sanpol prace modernizacyjne to pestka!

Dofinansowania i dotacje 2023

Dofinansowania i dotacje pod względem działań OZE to dla Ciebie czarna magia? Już nie! Poznaj szczegóły programów Czyste powietrze oraz Moje Ciepło oraz dowiedz się kiedy i jak z nich korzystać.

Programy i dofinansowania: Program Czyste powietrze 2023

Program Czyste Powietrze to szansa na termomodernizację wielu gospodarstw domowych. Sprawdź, jakie dofinansowanie możesz uzyskać i ciesz się komfortem we własnych czterech kątach.

Programy i dofinansowania: Moje Ciepło – dotacja do pompy ciepła

Program Moje Ciepło obejmuje wsparcie dla inwestorów, którzy sięgają po ekonomiczne, a zarazem ekologiczne pompy ciepła Sprawdź, na jakie dofinansowanie możesz liczyć.

Pompy ciepła

Jak dobrać pompy ciepła do modernizowanych obiektów? Co zrobić kiedy rozmiar kotłowni nie pozwala nam na rozbudowane instalacje? Czy czynnik R290 to dobre rozwiązanie? O czym jeszcze powinniśmy pamiętać? Te i inne odpowiedzi na pytania znajdziecie w poniższych artykułach.

Pompa ciepła – tak czy nie? Dlaczego warto?

Pompy ciepła cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na wybór takiego urządzenia. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego wyboru.

Montaż pompy ciepła w ograniczonej przestrzeni montażowej - na co zwrócić uwagę

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań do ogrzewania domu. Zamiast spalać paliwo kopalne, wykorzystuje energię z otoczenia, co pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu jest doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na ochronie środowiska oraz chcą obniżyć koszty ogrzewania domu.

Sterowanie obiegami grzewczymi w systemach pomp ciepła STIEBEL ELTRON

Pompa ciepła jest urządzeniem dostarczającym ciepło do budynku, jednak zasadniczym jej zadaniem w przypadku pracy na CO jest utrzymywanie zadanej temperatury w buforze. Wraz z rozwojem technologii, automatyka pomp ciepła stawała się coraz bardziej rozbudowana. Jej funkcje powiększyły się między innymi o możliwość obsługi dodatkowych obiegów grzewczych.

Rekuperacja

Świeże powietrze w pomieszczeniach domowych jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Rekuperacja to wentylacja mechaniczna zapewniająca równomierną wymianę zużytego powietrza na świeże, odzyskując jednocześnie ciepło, które zostało już wytworzone. Technologie systemów rekuperacji rozwijają się w niesamowitym tempie. Dowiedz się jak dostosować rekuperację do indywidualnych potrzeb domowników i dlaczego powinniśmy w to inwestować.

Wysoka efektywność, łatwy montaż i przedłużona gwarancja - wentylacja ZEHNDER

Kluczową potrzebą każdego człowieka jest świeże powietrze, które stanowi wsparcie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Energooszczędna wentylacja z rekuperacją firmy Zehnder użytkowana w oparciu o regularnie wymieniane oryginalne filtry gwarantuje na długie lata zdrowy klimat wnętrz

Dolne źródła ciepła

Świeże powietrze w pomiesczeniach domowych jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Rekuperacja to wentylacja mechaniczna zapewniająca równomierną wymianę zużytego powietrza na świeże, odzyskując jednocześnie ciepło, które zostało już wytworzone. Technologie systemów rekuperacji rozwijają się w niesamowitym tempie. Dowiedz się jak dostosować rekuperację do indywidualnych potrzeb domowników i dlaczego powinniśmy w to inwestować.

Gruntowa pompa ciepła – na co zwrócić uwagę podczas montażu?

Słońce, ziemia, powietrze, woda – każdy z tych naturalnych zasobów naszej planety może stać się źródłem energii potrzebnej do ogrzewania domu lub podgrzewania ciepłej wody. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń wykorzystujących OZE są gruntowe pompy ciepła. Na jakiej zasadzie działają? Na co zwrócić uwagę przy ich montażu?