Kontakt

Bezkołnierzowe miski WC - mniej kamienia, mniej czyszczenia

miski bezkolnierzowe 31.10

Właściwie każdy znany producent w branży wyposażenia łazienek ma w swojej ofercie miski bezkołnierzowe. Nic dziwnego, coraz więcej projektantów, właścicieli mieszkań i domów, decydują się na takie rozwiązanie. Dlaczego? O korzyściach bezkołnierzowych misek WC przeczytasz w naszym poradniku.  

Czym są toalety bezkołnierzowe? 

Toalety bezkołnierzowe, np. marki Vitalle, to nowoczesne urządzenia sanitarne, które wewnątrz różnią się nieco od tradycyjnych modeli. Nie mają tradycyjnego kołnierza, przez który przepływa woda. Strumień dokładnie opłukuję misę i kieruje się w dół, co przekłada się na wysoki poziom higieny. Toalety bezkołnierzowe powstały w trosce o ekologię i estetykę, o czym przekonasz się, czytając dalej nasz poradnik. 

Miski WC bezkołnierzowe a oszczędność czasu na sprzątaniu 

Tradycyjny kołnierz w toalecie to miejsce, które często gromadzi brud i bakterie. Jego czyszczenie może być trudne i czasochłonne. Często trzeba używać silnych środków chemicznych oraz dobrze wyprofilowanych szczotek do skutecznego szorowania ceramiki z zacieków, żółtych śladów czy innych zanieczyszczeń.

Trudno dostępne miejsce wymagają odrobiny skupienia i precyzji, aby zapewnić najlepsze warunki swoim domownikom czy gościom. Toalety bezkołnierzowe mają równomierną powierzchnię bez zakamarków, co przekłada się na mniejszą ilość czasu potrzebną na sprzątanie. 

Dzięki bezpośredniemu wprowadzaniu wody do miski WC, toalety bezkołnierzowe zapewniają bardziej jednolite i skuteczne spłukiwanie, co także przyczynia się do łatwiejszego utrzymania czystości. Mycie toalety stanie się też przyjemniejsze, od razu będziesz widzieć efekty swojej pracy. Nie musisz też przygotowywać wielu akcesoriów do czyszczenia.  

Brud i bakterie to niejedyne przyczyny pojawiania się nieestetycznych śladów na ceramice. Duże znaczenie ma także kamień, ze względu na zbyt twardą wodę w wielu gospodarstwach domowych. Osadza się w zakamarkach, a jego powierzchnia jest dość trudna do wyczyszczenia. Trzeba pozbywać się go regularnie i znaleźć skuteczny sposób na przywrócenie dawnego blasku ceramice. Aby go usunąć potrzeba nie tylko precyzyjności, ale też sporej ilości czasu oraz często użycia mocnych środków chemicznych. 

Inne korzyści płynące z toalet bezkołnierzowych 

Toalety bezkołnierzowe nie tylko pozwalają na oszczędzanie czasu na sprzątaniu łazienki. To także szereg innych korzyści. Zobacz najważniejsze z nich. 

Higiena na wysokim poziomie 

Ze względu na to, że misy nie mają charakterystycznego kołnierza, brud i zacieki nie ukrywają się w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu są łatwiejsze w czyszczeniu. Nie pozwalają też na rozprzestrzenianie się bakterii.  

Skuteczne spłukiwanie w trosce o higienę i komfort 

Ze względu na to, że toalety nie mają charakterystycznego kołnierza, woda nie musi przez niego przepływać, zanim trafi do misy. Właśnie dlatego strumień błyskawicznie obejmuje wszystkie ścianki, nie trafiając na przeszkody. Efekt? Toalety bez kołnierza doskonale radzą sobie ze spłukiwaniem, zabierając ze sobą brud oraz nieczystości. Pozostawiają powierzchnię czystą, lśniącą i bez żółtych zacieków wokół rantu.

To praktyczne rozwiązanie, bo wpływa na estetyczny wygląd misy i znacznie ogranicza czas spędzony na szorowaniu ceramiki. 

Oszczędzanie wody 

Czy brak rantu wewnątrz misy może w jakikolwiek sposób wpłynąć na oszczędzanie wody? Okazuje się, że tak! Po pierwsze, większość modeli dostępnych na rynku jest przystosowana do spłukiwania w różnych ilościach wody. Wystarczy dopasować je do możliwości stelaża podtynkowego oraz pojemności spłuczki. Przykładem jest miska WC z funkcją spłukiwania od 3 do 6 litrów i od 3 do 4,5 litra.

Dlaczego podane są dwie wartości? Jeśli zainwestujesz w odpowiednią toaletę i dwudzielny przycisk spłukujący, masz do wyboru dwie różne ilości wody potrzebne do spłukiwania. Dodatkowo decyzja, ile to ma być litrów, może znacznie pomóc Ci w oszczędzaniu na wodzie. 

Po drugie, nowoczesne toalety bezkołnierzowe zaprojektowane są w taki sposób, aby spłukiwanie było skuteczne już za pierwszym razem. Woda rozprowadzana jest równomiernie, z dużą siłą, co jest w stanie wyczyścić błyskawicznie misę z nieczystości, brudu czy zacieków. Stanie się to odczuwalne dla Twojego portfela, bo w perspektywie czasu, pozwoli na oszczędzanie na rachunkach. 

Brak rozchlapywania się wody na boki 

Choć początkowo misy bezkołnierzowe nie cieszyły się tak dużą popularnością, dziś są nowoczesnym i praktycznym urządzeniem sanitarnym. Z pozoru woda bez kołnierza powinna rozpryskiwać się na boki, ale innowacyjne konstrukcje na to nie pozwalają. Twoja podłoga pozostanie sucha i czysta, a Ty możesz przy użyciu mniejszej ilości wody, dokładnie spłukać misę. 

Estetyka także ma znaczenie 

Nie da się ukryć, że misy bezkołnierzowe oraz z ukrytymi mocowaniami stanowią nowoczesny i estetyczny wybór. Te drugie oferują jednolitą, gładką powierzchnię zewnętrzną, co znacząco ułatwia czyszczenie. Sprawdzą się zarówno w eleganckich łazienkach, jak i w klasycznych aranżacjach.  

W ofercie producentów znajdziesz wiele kształtów misek WC, które dopasujesz stylistycznie do swoich upodobań. Warto zwrócić uwagę na serie od jednej marki, dzięki czemu umywalka, toaleta, bidet, a nawet brodzik, będą miały spójny wygląd.

  Zobacz też:

Miska WC z kołnierzem czy bez – jaką wybrać?
Miski WC – ranking 10 sprawdzonych modeli
Na jakiej wysokości powinna być zamontowana miska WC?