Detektor tlenku węgla Honeywell z serii XC – bezpieczeństwo przede wszystkim
Sezon grzewczy to bardzo ważny okres w naszych domach. Musimy podjąć wiele decyzji w czasie przygotowań, nie tylko dotyczących kotłów czy grzejników. Nawet sobie nie zdajemy sprawę, jak istotne dla domowego budżetu i bezpieczeństwa są takie elementy jak detektor tlenku węgla.
Honeywell - podczas projektowania urządzeń – zwraca uwagę na systemy wykrywania gazów, nawet w najbardziej wymagających warunkach. Bezpieczeństwo jest bardzo istotne, dlatego zastosowanie modeli detektorów tlenku węgla z serii XC może uratować Twoje życie.
CZUJNIKI CZADU - JAKIE ZASTOSOWANIE?
Czujniki czadu przydają się zwłaszcza przy piecykach gazowych, a nawet przy nowych instalacjach, kiedy nie mamy pewności, jakich urządzeń używają nasi sąsiedzi. Nawet jeśli detektor tlenku węgla nigdy się nie przyda (tego życzymy wszystkim), to jednak warto – ze względów bezpieczeństwa – dla pewności zamontować go w domu. Właśnie dla tego jednego razu, kiedy to zdrowie i życie naszej rodziny może być zagrożone. Niestety aż 87% wypadków z udziałem czadu ma miejsce w domu.
Podczas produkcji niniejszego urządzenia wykorzystano ogniwa elektrochemiczne, które zostały wyprodukowane według autorskiej konstrukcji. Gwarancja norm europejskich EN50291-1:2010 dla pomieszczeń domowych oraz EN50291-2:2010 dla pojazdów rekreacyjnych. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu i materiałom najwyższej jakości, modele z serii XC zapewniają żywotność i niezawodne działanie od 7 do 10 lat.
Zastosowanie czujników czadu:
- mieszkania
- apartamenty
- domki jednorodzinne
- garaże
- kotłownie
- łodzie
- przyczepy
Poza sporą uniwersalnością, niezawodnością i długą żywotnością, detektory tlenku węgla XC wyróżniają się łatwą obsługą (urządzenie bezobsługowe, niewymagający wymiany baterii oraz czujników), a także prostym montażem (wolnostojącym, naściennym albo nasufitowym). Ponadto, możesz ustawić dowolną opcję sygnalizacji stanu alarmowego (np. dźwięk i czerwona dioda lub miganie i komunikat). Masz również gwarancję, że usłyszysz alarm, ponieważ jego głośność to 90 decybeli.
CZUJNIKI CZADU HONEYWELL - DLACZEGO WARTO?
Dostępne są różne modeli z serii XC, np. XC100D, XC70 czy XC100. Detektor XC100D znany jest z tego, że posiada wyraźny wyświetlacz cyfrowy, pokazuje na bieżąco informacje i rzeczywistym poziomie stężenia i możesz ustawić poziom alarmu wstępnego.
Niezależnie jednak od rodzaju detektora jego działanie polega na ciągłym monitorowaniu stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu. Elementem reagującym na CO w modelach z X-serii jest ogniwo elektrochemiczne. Gdy zostanie przekroczony dopuszczalny poziom czadu w powietrzu, włącza się optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa. Zapala się czerwona dioda LED (jeśli nie ma zagrożenia lampka świeci na zielono, żółty kolor oznacza usterkę, zaś niebieski –potrzebę przewietrzenia pomieszczenia). Jednocześnie włącza się dźwięk o dość wysokim natężeniu - powyżej 90 dB w promieniu 1 m.
Dodatkowo w urządzeniach XC100 i XC100D widoczny jest komunikat alarmowy o konieczności ewakuacji ze względu na zagrożenie życia. Oprócz tego czujnik XC100D wyposażony jest w wyświetlacz ciekłokrystaliczny, dzięki czemu łatwo odczytamy aktualny poziom stężenia czadu.
Ponadto, najnowsze detektory z X-serii wyróżnia, spośród innych urządzeń dostępnych na rynku, aplikacja Alarm Scan. Umożliwia bezprzewodowe pobieranie danych o zdarzeniu alarmowym, usterce oraz ogólnym stanie urządzenia ze wszystkich detektorów opatrzonych logiem aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS lub Android.
Ponadto, jeśli w naszym domu mamy zamontowaną kamerę bezpieczeństwa C1 lub C2 Wi-Fi firmy Honeywell Home, to rozpozna ona dźwięk alarmu detektora XC i natychmiast wyśle informację o tym zdarzeniu na nasz smartfon lub tablet.
GDZIE MONTOWAĆ DETEKTORY TLENKU WĘGLA?
Montaż detektora tlenku węgla jest bardzo prosty. Można to zrobić samodzielnie, przestrzegając zaleceń podanych w instrukcji obsługi.
Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie umieszczenie czujnika, aby zapewnić wysoki poziom wykrywalności czadu, przy jednoczesnej redukcji fałszywych alarmów. Z tego względu najczęściej detektor tlenku węgla instaluje się:
● na ścianie, 15 cm od sufitu;
● na suficie, 30 cm od ściany (niektóre modele przeznaczone są do postawienia na płaskiej powierzchni);
● w pobliżu urządzeń grzewczych, w odległości 1-3 m w poziomie (czyli np. w salonie, w którym stoi kominek, w pomieszczeniu technicznym, w którym zamontowano kocioł grzewczy lub podgrzewacz wody użytkowej na gaz);
● na każdej kondygnacji w domu;
● w każdej sypialni i w korytarzu blisko sypialni
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.
Dlaczego warto?
SZEROKI ASORTYMENT
W ofercie Sanpolprofi.pl znajdziesz ponad 40 tys. artykułów, które obejmują różne dziedziny i kategorie produktów. Każdy z nich jest dokładnie opisany, z dołączonymi zdjęciami, certyfikatami i danymi technicznymi, co pomaga w dokonaniu najlepszego wyboru.
EKSPRESOWA REALIZACJA ZAMÓWIEŃ
Zawsze możesz liczyć na szybką realizację swoich zamówień. Dzięki aktualnym stanom magazynowym i efektywnym systemom logistycznym, większość zamówień jest realizowana już następnego dnia.
INDYWIDUALNE CENY
Na Sanpolprofi.pl ceny są dostosowywane do indywidualnych warunków handlowych każdego klienta, uwzględniając aktualne rabaty. Dzięki temu masz pewność, że zawsze otrzymujesz najkorzystniejszą ofertę
Sanpol to lider w dostarczaniu produktów najwyższej jakości dla sektora instalacyjno-grzewczego, pomaga rozwijać biznesy. Z naszym zespołem doświadczonych doradców i zasobem wiedzy, wspieramy naszych klientów w podejmowaniu optymalnych decyzji biznesowych.