Kontakt

Dlaczego warto postawić na element podtynkowy Grohe Rapido SmartBox?

porady grohe rapido smartbox

W trakcie remontu albo budowy łazienki zazwyczaj pojawia się dylemat dotyczący wyboru wyposażenia, designu i rozwiązań technicznych. Mnogość urządzeń jest inspirująca, jednak potrafi wprowadzić zamieszanie, komplikując wybór. Zasada ta odnosi się szczególnie do doboru armatury, z których każda ma swoją specyfikę i ograniczenia. Przedstawienie klientowi tych ograniczeń uświadomi mu, czy w łazience jest w stanie stworzyć wymarzoną przestrzeń relaksu.

Punktem wyjścia przy projektowaniu przestrzeni prysznicowej jest określenie, jakiego rodzaju urządzenia mają się w niej znaleźć. Sprawa jest dość łatwa w przypadku klasycznego połączenia, np. prysznica ręcznego z wylewką wannową lub deszczownicą – w tej kwestii rynek proponuje ogromną gamę urządzeń, nie tylko w wersji podtynkowej, ale i natynkowej. Natomiast przy rozwiązaniach bardziej zaawansowanych, np. prysznic wielostrumieniowy lub dysze boczne, sytuacja jest nieco utrudniona. Tego typu konfiguracja zazwyczaj opiera się na instalacji podtynkowej, która może stanowić nie lada wyzwanie. Które urządzenie podłączyć do którego wyjścia wody? Czy całość będzie funkcjonowała właściwie? To jedne z najpopularniejszych wątpliwości.

Prawidłowe funkcjonowanie armatury i instalacji to przecież kwestie fundamentalne. Aby nie narażać klientów na rozczarowanie i ewentualne kucie świeżo położonych płytek, polecamy zdecydować się rozwiązanie podtynkowe sprawdzonego producenta, mające przy tym największą elastyczność podłączeń i odpowiednią wydajność. Warto zapoznać się z nowością na rynku elementów podtynkowych – GROHE Rapido SmartBox.

ELEMENT PODTYNKOWY GROHE A SWOBODA WYBORU 

GROHE Rapido SmartBox to element podtynkowy stworzony do obsługi aż 170 różnych elementów zewnętrznych, zachwycających minimalistycznym wyglądem. Długość boku lub średnica każdego z nich wynosi jedynie 158 mm, całkowity wysięg zaledwie 43 mm, zaś grubość samej metalowej rozety to tylko 10 mm! W praktyce klient może wybierać spośród bogatej gamy linii, kształtów i kolorów.

Elementy zewnętrzne GROHE SmartControl oznaczają zintegrowane sterowanie strumieniami wody. Jedno naciśnięcie uruchamia źródło wody albo aż trzy źródła jednocześnie, zaś kręcąc pokrętłem, ustawimy odpowiednie ciśnienie wody. W tej kolekcji znajdują się rozety o okrągłym i kwadratowym kształcie, z funkcją tradycyjnego mieszacza lub baterii termostatycznej, dostępne zarówno w chromie, bieli, graficie, niklu, ciepłym i chłodnym złocie.


Nowość stanowią dwupokrętłowe baterie termostatyczne, które oferują tradycyjną funkcjonalność tego typu armatury, ale nie mają nic wspólnego ze znanymi dotychczas standardami. Za pomocą jednego pokrętła można wybrać źródło wody i ustawić jej natężenie, zaś pokrętłem termostatu wyregulować temperaturę. Baterie dostępne są w szerokiej gamie wzornictwa, od okrągłych i kwadratowych, po nowoczesne modele GROHE Grohtherm Cube o kubicznym kształcie. Dodatkowo baterie Atrio można dopasować kolorystycznie do pozostałej armatury z kolekcji.

Płynną obsługę zapewniają również nowe jednouchwytowe baterie mieszaczowe, w tym wariant z przełącznikiem trójdrożnym, który umożliwia obsługę trzech wyjść wody. Dzięki temu współczesna elegancja perfekcyjnie łączy się z najwyższą funkcjonalnością.

GROHE RAPIDO SMARTBOX - NIESKOŃCZONA LICZBA MOŻLIWOŚCI

Dzięki zastosowaniu uniwersalnych rozwiązań, system GROHE Rapido SmartBox jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby. Firma GROHE nigdy wcześniej nie oferowała tak wielu różnych możliwości, gwarantując jednocześnie pełną elastyczność i swobodę podczas projektowania łazienki.

ELEMENT PODTYNKOWY GROHE TO ŁATWA INSTALACJA

Zastosowane w GROHE Rapido SmartBox rozwiązania ułatwiają instalację, minimalizując ryzyko pomyłek, np. przy rozprowadzaniu rur do odbiorników. Minimalna głębokość zabudowy wynosi zaledwie 75 mm, co daje wiele możliwości zabudowy, zarówno w ścianach z materiału litego, jak i szkieletowych.

Podłączenie wody ciepłej i zimnej znajduje się na dole, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych kolanek, jak ma to miejsce przy podłączeniu ze strony lewej/prawej.

Wyjścia wody z elementu podtynkowego do baterii pasują do standardowego klucza, co sprawia, że możliwe jest przygotowanie tego elementu pod montaż już na miejscu instalacji. Kolejnym udogodnieniem ułatwiającym instalację jest zewnętrzna osłona.

Są na niej nadrukowane schematy instalacyjne, które pozwalają na prawidłowe wykonanie rozprowadzenia rur bez konieczności sięgania do instrukcji montażu i obsługi.

Ponadto osłona jest wyposażona w podcięcie na umieszczenie poziomnicy, co ułatwia właściwe ustawienie elementu podtynkowego. Gdyby jednak zdarzyła się jakaś niedokładność poziomowania, sam element daje możliwość skorygowania ustawienia w zakresie 6°. Na obudowie została precyzyjnie oznaczona głębokość zabudowy (75-105 mm), a ścianka w tym miejscu jest cieńsza, dzięki czemu jej docięcie do ściany jest znacznie łatwiejsze.

Dodatkowe opcje


System uwzględnia szereg opcji dodatkowych bądź – jak kto woli – ratunkowych, mogących wspomóc funkcjonowanie armatury lub zapobiec powstawaniu problemów. Jedną z nich jest głowica termostatyczna do odwróconych przyłączy – opcja ratunkowa w razie źle wykonanej instalacji, eliminująca konieczność kucia ściany.

Ciekawą opcją jest też możliwość zamontowania indywidualnych zaworów serwisowych na poziomie baterii. Pozwala to na wykonywanie napraw serwisowych bez konieczności wyłączania całego piętra/pionu. To bardzo ważna funkcja w obiektach użyteczności publicznej.

Opcjonalnie jest również możliwe zamontowanie urządzenia zapobiegającego cofnięciu się wody zanieczyszczonej do instalacji (wymagania normy PN-EN1717), najczęściej występującemu przy zasilaniu wanny przez przelew. W tym roku firma GROHE planuje wprowadzić do sprzedaży jako uzupełnienie systemu deszczownice dwustrumieniowe, pasujące do rozet, zarówno pod kątem kształtu, jak i kolorystyki.