Inteligentne czujniki wody Sense i Sense Guard - na straży Twojego domu
Ponad połowę europejskich domów dotyka problem zalania. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania typu Smart Home, które stanowią efektywną ochronę przed takimi przykrymi niespodziankami. Innowacyjne rozwiązania w tym obszarze ma dla nas również marka GROHE.
INTELIGENTNY DOM – LEPSZA OCHRONA. POSTAW NA GROHE SENSE
Cieszące się obecnie rosnącą popularnością rozwiązania z obszaru Smart Home mogą stanowią efektywną ochronę przed skutkami zalania. Firma GROHE dołączyła do swojej oferty dwa nowe produkty tego typu: Grohe Sense oraz Grohe Sense Guard.
GROHE Sense to inteligentny czujnik wody. Wystarczy umieścić go na podłodze, by wykrywał zalanie oraz monitorował poziom wilgotności oraz temperaturę w pomieszczeniu. Umieszczenie kilku urządzeń w różnych pokojach pozwala na natychmiastowe powiadamianie właściciela o każdej sytuacji awaryjnej, by dać mu szanse na szybka reakcje.
GROHE Sense Guard to inteligentny moduł, który steruje wodociągową w domu, wykrywając ryzyko zamrożenia, nawet niewielkie wycieki wody oraz pęknięcia rur. Urządzenie to, zamontowane na głównym dojściu wody przez profesjonalistę, automatycznie odcina doprowadzenie wody w przypadku sytuacji awaryjnej.
Zastosowanie każdego z osobna lub obydwu urządzeń razem może zapewnić ochronę przed skutkami zalania w przypadku zaistnienia różnych scenariuszy.
NIEPOKOJĄCA STATYSTYKA
LICZBY ZWIĄZANE Z ZALANIEM MIESZKAŃ PREZENTUJĄ SIĘ DOŚĆ NIEPOKOJĄCO:
• ponad połowa gospodarstw domowych w Europie doświadczyła zalania
• 2/3 z tych przypadków było spowodowane awariami rur
• w 93% przypadków można było zapobiec zniszczeniu przez wodę
• pleśń zaczyna namnażać się w ciągu 24 godzin od wystąpienia zalania, co może powodować problemy z oddychaniem, astmę i alergie
CZUJNIK ZALANIA GROHE SENSE
W przypadku wystąpienia zalania czujnik GROHE Sense poinformuje użytkownika o zaistniałej sytuacji – za pomocą brzęczyka i pulsującego czerwonego światła oraz informacji przesłanej za pomocą aplikacji na smartfonie, co pozwoli na podjęcie odpowiednich działań w celu uniknięcia skutków zalania.
Jeśli zainstalowano także moduł Sense Guard, informacja z czujnika Sense spowoduje automatyczne odcięcie dopływu wody do układu, a więc wyeliminuje konsekwencje awarii.
GROHE SENSE GUARD - MINIMALIZOWANIE RYZYKA ZAMARZNIĘCIA
Czujniki monitorują temperaturę otoczenia. W przypadku wykrycia ryzyka wystąpienia mrozu użytkownik dostanie powiadomienie na swoją aplikację w smartfonie. Moduł Sense Guard w takim przypadku odetnie dopływ wody zapobiegając zniszczeniu instalacji.
WALKA Z MIKROPRZECIEKAMI
Moduł Sense Guard troszczy się o nasz domowy budżet. Kontroluje ciśnienie w układzie rur, dzięki czemu jest w stanie wykryć nawet najdrobniejsze przecieki spowodowane np. niedokręconym zaworem. W takim przypadku wysyła powiadomienie do użytkownika, co umożliwia stosowną reakcję.
INNE POŻYTECZNE FUNKCJE GROHE SENSE GUARD
System Grohe Sense nieustannie uczy się naszego sposobu korzystania z wody, co umożliwia wykrycie nienormatywnego zużycia, poinformowanie o nim lub wręcz zamknięcie dopływu wody. Ponadto Grohe Sense uwzględnia jednocześnie sezonową zmienność zużycia wody w okresie letnim i zimowym.
Niewątpliwym atutem systemu jest dwustronna komunikacja. Oznacza to, że na aplikację Grohe Ondus nie tylko otrzymujemy powiadomienie o alertach, ale także możemy w drugą stronę wymusić odpowiednie działanie. Przykładem może być sytuacja, jeśli zapomnimy o zakręceniu zaworu przed wyjazdem na wakacje. Potrzeba zaledwie jednego kliknięcia w aplikacji, żeby Grohe Sense zrobił tę czynność za nas.
Aplikacja ma również sporo innych użytecznych funkcji m.in. funkcję generowania raportów zużycia wody w określonym czasie.
Kluczowy naszym zdaniem jeden fakt: koszty eliminacji skutków każdego zalania będą wielokrotnie większe niż koszt zakupu systemu Grohe, który może nas przed nimi uchronić.
Zobacz też:
Jaki czujnik dymu wybrać do domu?
HONEYWELL: Czujnik zalania i przeciwzamrożeniowy W1 Wi-Fi
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.