WILO-Rain 1: nowoczesna kompaktowa centrala deszczowa z automatycznym dopustem wody
Deficyt wody pitnej – z roku na rok – staje się coraz większym problemem. Dlatego wszelkie rozwiązania, które pozwalają na oszczędzanie tych szczególnych zasobów zawsze są mile widziane. Okazuje się, że nawet 50% dziennego zużycia wody w gospodarstwie domowym wcale nie musi pochodzić z sieci. Staje się tak za sprawą nowoczesnych urządzeń, np. centrali deszczowej Wilo-RAIN1.
Dzięki takim rozwiązaniom możesz wykorzystać w pełni darmową wodę opadową, aby podlewać ogród, myć okna czy spłukiwać toaletę, a nawet robić pranie. Umiejętne gospodarowanie „deszczówką” jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy wody brakuje coraz bardziej, a niektóre miasta już spotkały problemy z tego powodu (np. mieszkańcy Skierniewic byli odcięci od dostępu do wody przez cały dzień).
CENTRALA DESZCZOWA – EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIE I GWARANCJA OSZCZĘDNOŚCI
Dlatego zainwestowanie w nowoczesną i kompaktową centralę deszczową (z automatycznym dopustem wody pitnej) pozwala nie tylko na spore oszczędności dla gospodarstw domowych, ale również – w dłuższej perspektywie – uratowanie planety. Zaopatrzenie w wodę spłuczek toaletowych czy systemów nawadniania ogrodu wymaga odpowiedniego urządzenia. Dlatego warto od razu postawić na nowoczesność, a zarazem prostotę działania.
Sam proces instalacji czy wymiany jest bardzo łatwy, a duża w tym zasługa odpowiedniej konstrukcji centrali deszczowej Wilo-RAIN1, która jest nie tylko bezpieczna (spełnia normy EN 1717 oraz DIN 1989), ale również znormalizowana i zwarta. Nie bez znaczenia jest również opcja wielu podłączeń hydraulicznych.
Jeśli chodzi o działanie, to za niezawodność – poza wykorzystaniem odpowiednich komponentów – odpowiada także intuicyjny interfejs do spółki z inteligentnymi funkcjami (np. programy do samoczynnego zabezpieczenia).
WYKORZYSTANIE WODY DESZCZOWEJ – JAKIE ZAINTERESOWANIE?
Coraz większa popularność systemów wykorzystania wody deszczowej i roztopowej wynika również z wprowadzonego programu „Moja Woda”. W pierwszej edycji programu wpłynęło aż 20 000 wniosków o dofinansowanie. Takie duże zainteresowanie ma nie tylko podłoże ekologiczne, ale również ekonomiczne.
Dzięki centrali deszczowej Wilo-RAIN możliwe jest efektywne wykorzystanie zasobów wodnych, a także oszczędność wskutek redukcji kosztów dotyczących tłoczenia wody wodociągowej tam, gdzie nie jest konieczne dostarczenie wody pitnej.
Centrale deszczowe pozwalają na podłączenie ze sobą dwóch instalacji - „deszczówki” oraz wody pitnej. Istnieje spore ryzyko, że w wodzie deszczowej pojawią zarówno bakterie, jak i mikroorganizmy, dlatego należy pamiętać, że instalacja wody musi stanowić oddzielny układ rozprowadzania i nie powinno się jej łączyć z wodą wodociągową.
CENTRALA DESZCZOWA JAKO IDEALNE ROZWIĄZANIE W TRUDNYCH WARUNKACH
W efekcie stała dostawa wody – zwłaszcza podczas suszy – może być problematyczna. Na szczęście istnieje opcja podłączenia gotowej centrali wyposażonej w automatyczny i higieniczny dopust wody wodociągowej. Ponadto, istotna w tym przypadku jest przerwa powietrza, zgodnie z normą PN-EN 177 w klasie A.
Mimo że centrala deszczowa Wilo-RAIN jest niewielkich gabarytów, to jako nowoczesne urządzenie, posiada wszelkie niezbędne elementy, takie jak wielostopniowe pompy wirowe, czujnik wykrywający poziom wody w zbiorniku, a nawet układ sterujący pompą i elektrozawory dopustu wody z sieci wodociągowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy gwarancję stałej dostawy wody, nawet w kryzysowej sytuacji, kiedy dojdzie do opróżnienia zbiornika na deszczówkę.
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.