Zawory kulowe Skalar – niezbędne elementy każdej instalacji
Zawory kulowe, które służą do odcięcia dopływu wody lub gazu, to niezbędny element każdej instalacji. Zawór gwarantuje bezpieczeństwo instalacji gazowej lub wodociągowej wody ciepłej czy zimnej, chroniąc budynek przed zalaniem. Dlatego z powodzeniem może być stosowany praktycznie przy wszystkich instalacjach.
Konstrukcja zaworu kulowego jest bardzo prosta. Jest on zbudowany z gniazda wyposażonego w kulę, korpusu, dźwigni, a także wałka zwrotnego. Kula została wyposażona w specjalny otwór (wydrążony w środku), którego zadaniem jest przepuszczanie medium, kiedy zawór jest otwarty. Jeśli będzie zamknięty, wtedy kula zakryje gniazdo, co w efekcie prowadzi do odcięcia przepływu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie ma ryzyka wycieku – częściowe rozszczelnienie nie występuje. Są tylko dwa wyjścia – całkowita sprawność albo niesprawność.
ZAWORY KULOWE – JAKIE RODZAJE DO WYBORU?
Wybór odpowiedniego zaworu kulowego jest uzależniony głownie od parametrów technicznych, średnicy rury w instalacji, a także zakresów ciśnienia w danym kurku. Jeśli konstrukcja nie będzie dostosowana do odpowiedniego ciśnienia, wtedy istnieje spore ryzyko, że dojdzie do kosztownej i niebezpiecznej awarii.
Zawory kulowe (np. marki SKALAR) – jako bardzo uniwersalne modele – mogą być wykorzystywane do wody (kolor czerwony - na zdjęciu) oraz gazu (żółty). W asortymencie producentów znajdziemy różne typy zaworów, dostosowywane w zależności od instalacji, z którą mamy do czynienia.
Możesz zamówić u nas zawory kulowe:
Zawór kulowy z rączką SKALAR
Zawór kulowy z motylkiem SKALAR
Zawór kulowy z motylkiem i śrubunkiem SKALAR
Zawór kulowy z rączką i śrubunkiem EVOLUTION GP 2240
Zawór kulowy gwintowany z rączką EVOLUTION GP 2240
Zawór kulowy z motylkiem i śrubunkiem EVOLUTION GP 2240
Zawór gazowy gwintowany z motylkiem FUTURGAS GP 2235
Zawór gazowy gwintowany z rączką FUTURGAS GP 2235
PROSTY MONTAŻ I UŻYTKOWANIE ZAWORÓW KULOWYCH
Dzięki odpowiedniej konstrukcji, zawory wodne mogą być montowane w wielu miejscach. Jeśli lokalizacja jest dość problematyczna (tj. jest niewiele miejsca), wtedy najlepiej sprawdzają się modele zamykane za pomocą motylka. Wykonane są z wytrzymałych materiałów, aby uniknąć problemów z wyciekiem wody, dlatego np. zawory kulowe z rączką SKALAR posiadają niklowany korpus, tuleję mosiężną niklowaną, oraz chromowaną mosiężną kulę.
W efekcie zawory kulowe mogą się pochwalić szerokim zakresem zastosowania. Przede wszystkim – dzięki swoim parametrom technicznym – są używane w przemyśle rafineryjnym, chemicznym i spożywczym, np. odcinając dopływ gazu czy sprężonego powietrza.
Zatem, jeśli urządzamy łazienkę, warto zadbać o każdy detal. Zazwyczaj takie kryzysowe sytuacji przytrafiają się w najmniej oczekiwanym momencie, a zawory kulowe gwarantują, że unikniemy niemiłej niespodzianki. Idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie spokój przez długi czas. Dlatego nie warto oszczędzać na zaworach.
Zobacz też:
Nowa gama zaworów kulowych Skalar - sprawdź ich zalety
Niezawodny i trwały odpowietrznik Skalar
Nowe Pompy Skalar od Xylem
SKALAR LBP – niezawodny i trwały system zaciskowy
Regulatory temperatury Skalar PDS i LC – oszczędzaj ciepło!
Armatura grzejnikowa, grzejnik i pompy Skalar (NOWOŚCI)
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.