Armatura grzejnikowa, grzejnik i pompy Skalar (NOWOŚCI)
Każda instalacja – zarówno grzewcza, gazowa, jak i wodna – potrzebuje odpowiednich urządzeń zasilających, co przekłada się na efektywność pracy. Ponadto, niezbędne są również właściwe zawory, aby skonstruować obieg zamknięty. W efekcie instalacja będzie prawidłowa zabezpieczona, a montaż możliwy w klasycznych wymiennikowych węzłach cieplnych na instalacjach C.O oraz C.W.U (ciepła woda użytkowa). Dzięki zaworom jesteśmy w stanie chronić instalację przed zbyt dużym wzrostem ciśnienia.
Marka SKALAR powstała jako odpowiedź na wiele potrzeb na rynku grzewczym, wyróżniając się atrakcyjnymi cenami i wysoką jakości produktów. Dzięki temu w budynkach wolnostojących (najczęściej domach jednorodzinnych) można wykorzystać rozwiązania, które jednocześnie zagwarantują gorącą wodę oraz zlikwidują problem niepotrzebnej utraty ciepła.
W tym momencie nasuwa się najlepsze rozwiązanie – pompa obiegowa. Zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj, który jest obecnie dostępny na rynku. Na pewno jest doceniana ze względu na uniwersalność, bowiem może być używana zarówno przy klasycznych grzejnikach, jak i przy ogrzewaniu podłogowym.
ARMATURA GRZEJNIKOWA SKALAR
Grzejnik podłączany jest do centralnego ogrzewania z wykorzystaniem dwóch rur. W domach jednorodzinnych (szczególnie tych nowo wybudowanych) sporą wagę przykłada się do estetyki, dlatego wiele elementów ukrywanych jest w ścianach. Kluczowy w całym procesie grzewczym jest również odpowiedni zestaw grzejnikowy – kątowy lub prosty, który świetnie radzi sobie we wszystkich gospodarstwach domowych, regulując temperaturę według naszych wymagań. W skład takiego kompletu wchodzą odpowiednie zawory SKALAR oraz głowica termostatyczna.
Armatura grzejnikowa SKALAR jest przygotowana na różne możliwości montażu, dlatego do wyboru mamy bardzo bogaty wybór poszczególnych elementów. Oczywiście każdy zestaw gwarantują wysoką jakość i niezawodne działanie.
Również pod względem wizualnym nie można mieć do nich żadnych zastrzeżeń, ponieważ mamy do czynienia z jednolitymi zestawami, więc pod względem estetyki na pewno będą kompatybilne z grzejnikami, zarówno z modelami podłączanymi bocznie, jak i od dołu.
GRZEJNIK SKALAR TREVISO - CIEPŁO TKWI W PROSTOCIE
Nowoczesne modele grzejników (takie jak załączony grzejnik łazienkowy Treviso) to nie tylko element, który reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale może także pełnić dodatkowe funkcje. Jeśli zdecydujemy się na model drabinkowy, to stawiamy na prostotę i praktyczne rozwiązanie. Już nie musisz się martwić o miejsce do przechowywania ręczników. Po każdej kąpieli wygodnie odwiesisz go na swoje miejsce, a jesienią i zimą po krótkim czasie będzie znowu przyjemnie ciepły i gotowy do ponownego użycia.
Grzejnik Treviso wyróżnia się profilami grzewczymi o delikatnych łukach i gęsto rozmieszczonymi rurkami. Nie można również pominąć kwestii wysokiej jakości materiałów, co ma znaczenie przy dłuższym eksploatowaniu. Gwarancja niezawodności na lata.
POMPY OBIEGOWE I CYRKULACYJNE SKALAR
Zarówno pompy obiegowe SKALAR, jak i pompy cyrkulacyjne zajmują ważne miejsce w systemach c.o oraz c.w.u. Pierwsze z wymienionych – z oczywistych powodów – zostały zakwalifikowane do obiegów grzewczych oraz chłodniczych, natomiast drugie – do systemów cyrkulacji ciepłej wody użytkowej.
Pompy obiegowe (na zdjęciu) przede wszystkim usprawniają instalację centralnego ogrzewania, ale również wspomagają ogrzewanie podłogowe. Jej uniwersalność jednak nie ogranicza się tylko do tego obszaru zastosowania. Dzięki swoim właściwościom używane są także w instalacjach chłodzących, przemysłowych, a nawet w systemach solarnych.
Przykładem takiej pompy obiegowej jest np. model SKALAR HE 40-25 czy HE 60-25, który wyróżnia się nie tylko ekonomicznością (zużycie energii mniejsze nawet o 80% niż w tradycyjnych pompach), ale również elektroniczną regulacją mocy, funkcją antyblokującą i 24-miesięczną gwarancją.
To pokazuje, jak ważny jest dobór odpowiedniego modelu pompy obiegowej. Dlatego warto stawiać na nowoczesne urządzenia, które wyróżniają się coraz wyższą sprawnością. Działają one dużo efektywniej, co w konsekwencji gwarantuje niższy pobór energii.
Natomiast pompy cyrkulacyjne (c.w.u) działają w nieco inny sposób – woda znajdująca się w cyrkulacji przez cały czas ulega podgrzewaniu. W efekcie mamy komfort użytkowania ciepłej wody w każdej chili, bez konieczności czekania. Bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście nie bez znaczenie jest wybór właściwego modelu samej pompy cyrkulacyjnej (w sprzedaży znajduje się już pompa SKALAR UPH 15-15).
Pompy cyrkulacyjne zazwyczaj są wykorzystywane w celu zachowania obiegu ciepłej wody w budynkach, do których nie dochodzi ciepła woda z miejskich wodociągów. Tego rodzaju pompy odpowiadają za to, żeby raz podgrzewana woda nie wychłodziła się nadaremnie, a zarazem nie była podgrzewana ponownie. Wynika to z faktu oszczędzania energii. A dodatkowo zyskujemy sporo czasu, ponieważ nie musimy każdorazowo czekać na dopływ ciepłej wody, mamy ją natychmiast po odkręceniu kranu.
Zobacz też:
Grzejniki pokojowe – jakie wybrać?
Jakie wybrać grzejniki do domu?
Jak odpowietrzyć grzejnik prawidłowo?
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.