Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.
Kontakt
Lista życzeń
19/02/2019

Trendy łazienkowe 2018

trendy lazienkowe 2018

     1.   Łazienka ciągle się powiększa

Obecnie łazienka służy nie tylko do utrzymania higieny, ale jest także miejscem relaksu i złożonych zabiegów pielęgnacyjnych, w którym chcesz czuć się komfortowo. Dla nowego przeznaczenia łazienki potrzebujesz więcej przestrzeni i ładu. Jeśli możesz powiększ łazienkę, zabierając miejsce z innego pomieszczenia (na przykład nieużywanej garderoby), możesz też pralkę czy suszarkę przenieść w inne miejsce w domu. Jeśli takie zmiany nie są możliwe ze względu na niewielki metraż mieszkania warto zastosować parę sprytnych zabiegów powiększających łazienkę optycznie. Wrażenia większej przestrzeni nadają: jasne kolory we wnętrzu, duże płytki na podłodze, oraz minimalistyczne, pozbawione zdobień i detali meble łazienkowe. Proste formy ceramiki łazienkowej i umieszczenie wszystkich akcesoriów i kosmetyków w szafkach czy szufladach uporządkuje przestrzeń i nada jej oddechu.

     2.   Drewno króluje w Twojej łazience

Zastosowanie drewna w łazience jest modne od paru sezonów. Zapewnia ciepłą i naturalną atmosferę w pomieszczeniu, integrując się z nowoczesnymi i funkcjonalnymi meblami. Rozważ biały kolor dla umywalki, toalety czy szafek by odtworzyć skandynawski styl purystycznego designu z ciepłym i przytulnym wykończeniem drewnem. W kontraście z nowoczesną łazienką drewno nadaje bardziej klasyczny, równoważący przeciwstawne style charakter pomieszczeniu.  Wbrew temu co można by sądzić, drewno naturalnie absorbuje wilgoć, co czyni je bardzo popularną opcją dla łazienki. Konieczne jest jednak wytarcie wody po wyjściu z pod prysznica lub wanny, aby uniknąć jego zniszczenia w dalszym etapie użytkowania.

     3.   Nowe technologie w Twojej Łazience

Postęp technologii nie omija łazienki. Pojawia się coraz więcej w ofercie producentów luster z oświetleniem LED i  z czujnikiem ruchu lub z regulatorem temperatury. Suszarka na ręczniki występująca w różnych wzorach jest coraz powszechniejsza i zastępuje tradycyjny grzejnik łazienkowy. Sprzęt audio z doskonałymi parametrami dźwięku staje się coraz dostępniejszą ofertą instalowaną zarówno w kabinie prysznicowej jak i przy wolnostojącej wannie. Projektanci nie zapominają o takich udogodnieniach w łazience jak bezprzewodowe ładowarki telefonów komórkowych, czy systemach antyparowych zapobiegających parowaniu luster. Niezależnie więc od tego, czy chcesz kontrolować oświetlenie, zobaczyć pogodę, czy po prostu zrobić wrażenie na gościach, wśród nowości masz w czym wybierać.

     4.   Industrialnie czyli modnie

Nie trzeba już ukrywać widocznej rury w łazience, wręcz przeciwnie, dąży się raczej do jej podkreślania, tak by podążać za obecnym trendem. Aby stworzyć nowoczesną i elegancką aranżację w stylu industrialnym godną nowojorskiego loftu, projektanci wykorzystują unikalne i niedoskonałe elementy, takie jak zdekompletowane umywalki lub metalowe wanny. Całość tworzą ściany z cegły, podłogi z woskowanego betonu i wykończenie z nutką rustykalnego drewna. Wszystko po to by rozgrzać surowe pierwotnie pomieszczenie.

     5.   Wanna dla miłośników relaksu

W ostatnich latach prym na rynku łazienek wiodły kabiny prysznicowe, by w 2018 roku oddać panowanie wannie, która wróciła w:  piękniejszej, wygodniejszej i bardziej funkcjonalnej odsłonie. Wolnostojąca wanna wciąż zyskuje na popularności, dzięki swojemu wyrafinowanemu wyglądowi może stać się główną ozdobą dużej łazienki czy salonu kąpielowego. Występuje w wielu kształtach: kwadratowych, owalnych, okrągłych, asymetrycznych lub prostokątnych. Aby zmaksymalizować efekt "wow", jest zainstalowana na środku pokoju, w postaci kąpielowej wyspy, trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten wymaga przynajmniej 10m² powierzchni. Dla mniejszych łazienek oferta wanien jest równie ciekawa i bogata.

     6.   Otwarty prysznic

W nowym roku na popularności zyska otwarty prysznic, nadający nowy wymiar Twojej łazience i pozwalający na wielorakie aranżacje. Pozbawiając prysznic ścianek i brodzika trzeba jednak zadbać o spadek podłogi i wodoodporne materiały wokół. W 2018 modny będzie też wielofunkcyjny prysznic: możliwością rozpraszania wody, wyboru rodzaju kąpieli ( relaksującej lub odświeżającej) z panelem dającym możliwość integracji systemu parowego, sterowania sprzętem audio itp. Dodatkowo już w fazie projektowania łazienki  myślimy o sprytnym przechowywaniu szamponu, żelu czy mydła poprzez dodanie półek lub szczelin do przechowywania w pełni wkomponowanych w ścianę pomieszczenia. Klasyczna kabina prysznicowa pozostanie nadal popularnym wyborem: minimalistyczna, z szklanymi ściankami łączy zalety funkcjonalności i uniwersalnego zastosowania w różnych stylach wnętrza od nowoczesnego do klasycznego.  

     7.   Płytki łazienkowe: drewno, kamień czy beton?

Płytki ceramiczne przyprawiają o przyjemny zawrót głowy swoją różnorodnością. Rok 2018 przyniesie jeszcze większe formaty płytek, występujące w geometrycznych wzorach, jednolitych, czy tonowanych. Wciąż w trendach pozostaną płytki imitujące materiały z wyższej półki, takie jak: drewno i marmur, kamień a nawet wykorzystywany do tej pory w industrialnych wnętrzach beton. Nie ustaje moda na płytkę o kształcie heksagonalnym, mozaikę czy zastosowanie barwnej kompozycji z płytek typu patchwork.

Możliwości w łazience są prawie nieograniczone. Baw się z trendami i łącz je, aby uzyskać najbardziej wyrafinowany wygląd swojego wnętrza. Rola łazienki bardzo się rozwinęła i może być teraz jednym z najbardziej funkcjonalnych pomieszczeń w Twoim domu.