Strefa wiedzy
Strefa Wiedzy to miejsce w którym znajdziesz praktyczne porady, informacje o nowościach rynkowych, artykuły branżowe, planowane szkolenia i aktualności z zakresu instalacji sanitarnych i grzewczych.
EcoSmart: Jak technologie oszczędzające wodę wpływają na środowisko i budżet domowy?
Oszczędzanie wody w łazience możesz rozpocząć już na etapie jej projektowania i wyboru odpowiedniego wyposażenia. Zarówno gotowe zestawy prysznicowe, jak i baterie umywalkowe, mają wiele nowoczesnych technologii. Pomagają one zużywać znacznie mniej wody, a przy okazji, są bardzo komfortowe w użyciu i nie tracą na swojej funkcjonalności. W tym artykule podpowiemy Ci, jak działa funkcja EcoSmart w produktach marki Hansgrohe.
Jak działa technologia kondensacyjna w kotłach i jakie przynosi korzyści?
W trakcie poszukiwań najbardziej efektywnego i ekonomicznego ogrzewania do domu, z pewnością powinna Cię zainteresować technologia kondensacyjna. W ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak działa, czym się wyróżnia i jakie są jej plusy? Zobacz nasz poradnik.
Zalety bezdotykowych systemów spłukujących w nowoczesnych łazienkach
Nowoczesne rozwiązania, które wprowadzają marki w branży sanitarnej, pozwalają na zupełnie nowy poziom higieny i wygody w codziennym korzystaniu z łazienki. Wśród najpopularniejszych z nich są bezdotykowe przyciski spłukujące, ale nie tylko. Czy warto w nie zainwestować? A może to tylko zbędny gadżet? Zobacz, jakie są główne zalety nowoczesnych systemów spłukiwania i poznaj je bliżej.
Jaki piec gazowy do mieszkania 70 m²?
Jedno- czy dwufunkcyjny? Kondensacyjny, czy może tradycyjny? Lepiej wybrać większą moc, czy może ten z mniejszą spokojnie wystarczy? Jest co najmniej kilka aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem kotła. Zebraliśmy najważniejsze informacje, które pomogą Ci wybrać piec gazowy do mieszkania 70 m².
Zapowietrzony piec gazowy – jakie objawy?
Kotły gazowe są coraz popularniejsze na rynku i wykorzystywane w wielu budynkach zarówno do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i powietrza z pomocą grzejników. To urządzenia wydajne, proste w użytkowaniu, a także stosunkowo proste w konserwacji. Najczęstszym powodem nieprawidłowego działania ogrzewania jest zapowietrzony piec gazowy. Jakie objawy możesz zauważyć? Co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy!
Czy warto robić sufit podwieszany w łazience?
Zastanawiasz się, jak zrobić sufit podwieszany w łazience? To nowoczesne rozwiązanie może całkowicie odmienić wygląd Twojej łazienki, ukrywając instalacje i wprowadzając eleganckie oświetlenie. W naszym artykule dowiesz się, jakie narzędzia i materiały są potrzebne do tego zadania, jak zaplanować i dokładnie wykonać montaż, aby cieszyć się trwałym i estetycznym efektem. Podpowiemy również, jakie są zalety i wady takiego rozwiązania oraz jak uniknąć typowych błędów.
Jak obliczyć ilość płytek do łazienki?
Zastanawiasz się, jak obliczyć ilość płytek do swojego projektu remontowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak precyzyjnie zmierzyć powierzchnię ścian i podłóg, aby dokładnie określić ilość potrzebnych płytek. Dzięki naszym wskazówkom unikniesz problemów związanych z niedoborem materiałów oraz zbyt dużym zapasem.
Jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience?
Wiesz, jak czyścić czarne baterie i armaturę w łazience, aby zadbać o jej trwałość, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia? Dzisiaj poznasz skuteczne metody czyszczenia, takie jak użycie płynu do mycia naczyń i roztworu octu z wodą, a także dowiesz się, jakich środków unikać.
Jak kłaść płytki w łazience: poradnik dla początkujących
Jak kłaść płytki to pytanie, które nurtuje każdego początkującego, który chce samodzielnie przeprowadzić metamorfozę w swojej łazience. Dzisiaj przedstawimy podstawy układania płytek – od przygotowania podłoża po wybór odpowiednich narzędzi i materiałów. Dowiesz się też, jak uniknąć najczęstszych błędów i jakie techniki zapewnią trwałe i estetyczne efekty.
Jak odkamienić baterię termostatyczną?
Woda, z której na co dzień korzystasz w swojej łazience, często zawiera wysoką zawartość minerałów, szczególnie wapnia i magnezu. To one są główną przyczyną pojawiania się nieestetycznych osadów z kamienia, a nawet problemów z przepływem wody. Jak odkamienić baterię termostatyczną, aby dobrze wyglądała i nic nie przeszkadzało w jej prawidłowym działaniu?