Pompa obiegowa Grundfos MAGNA1 – proste i efektywne rozwiązanie
Pompa MAGNA1 jest kolejną propozycją GRUNDFOS w zakresie bezdławnicowych, elektronicznych pomp obiegowych. Konstrukcja pompy MAGNA1 bazuje na sprawdzonej technologii MAGNA. Podobniej jak MAGNA3, MAGNA1 wyposażona jest w synchroniczny silnik z magnesem trwałym, przetwornicę częstotliwości oraz sterownik PI. Kompletny typoszereg MAGNA1 to ponad 200 modeli pomp pojedynczych i podwójnych. Z korpusami zarówno z żeliwa i stali nierdzewnej z przyłączami gwintowanymi i kołnierzowymi.
MAGNA1 to pompa o wysokiej sprawności energetycznej. Dla pomp pojedynczych Wskaźnik Sprawności Energetycznej wynosi EEI ≤ 0.20, co znacząco zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Obszar stosowania pomp MAGNA1 jest bardzo szeroki. Z uwagi na zakres temperatury pompowanej cieczy od -10 °C do +110 °C może być stosowana w instalacjach grzewczych, ciepłej wody, jak i instalacjach chłodniczych. MAGNA1 to również atrakcyjne kosztowo rozwiązanie przy wymianie starszych pomp 3-biegowych. Szczególną cechą pomp obiegowych jest nieskomplikowana obsługa. Przy pomocy jednego przycisku użytkownik może wybrać jeden z 9 predefiniowanych trybów regulacji. Przyjazny dla użytkownika panel sterowniczy pozwala łatwo określić stan pracy i aktualnie realizowany tryb regulacji. MAGNA1 oferuje 3 tryby regulacji:
• Regulacja różnicą ciśnień
• Regulacja ciśnieniem proporcjonalnym
• Charakterystyka stała
Każdy tryb regulacji dostępny jest na trzech predefiniowanych poziomach.
Pompa zapewnia również podstawowy monitoring poprzez wejście cyfrowe START/STOP oraz przekaźnik awarii.
Poza komunikacją przewodową, MAGNA1 oferuje również komunikację bezprzewodową , w podczerwieni, (pompy podwójne drogą radiową) za pomocą aplikacji GRUNDFOS GO REMOTE i interfejsu MI301. Dzięki tej aplikacji uzyskujemy podstawowe informacje o aktualnym stanie pracy i ewentualnych awariach pompy. Ponadto dla trybu regulacji proporcjonalnej mamy możliwość ustawienia wartości zadanej z rozdzielczością 0,1 m.
Warto jeszcze wspomnieć o pracy pomp podwójnych, których głowice, komunikując się bezprzewodowo, realizując naprzemienny tryb pracy bez stosowania dodatkowego sterownika zewnętrznego.
Powyższe cechy pompy MAGNA1 sprawiają, że jest ona optymalnym rozwiązaniem dla prostszych instalacji obiegowych, czyli takich gdzie nie wymagamy zaawansowanej komunikacji z BMS czy stosowania dodatkowych funkcji regulacyjnych, takich, jakie oferuje MAGNA3. Sprawdź również wszystkie pompy obiegowe Grundfos, aby dopasować idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb.
Największe zalety pompy obiegowej Grundfos MAGNA1:
- prosty dobór
- łatwy montaż
- niskie zużycie energii (wszystkie pompy MAGNA1 spełniają wymagania EuP)
- 9 trybów pracy pompy (trzy charakterystyki proporcjonalno-ciśnieniowe i trzy charakterystyki stałociśnieniowe oraz trzy charakterystyki stałe)
- niski poziom hałasu.
- długi okres eksploatacji.
Zobacz też:
Jak działa pompa obiegowa?
Czy pompa obiegowa może wpłynąć na energooszczędność instalacji?
Sterowanie obiegami grzewczymi w systemach pomp ciepła STIEBEL ELTRON
Jakie ustawienia pompy obiegowej wybrać?
Dobór pompy obiegowej – która najlepsza?
Redaktor
Redaktor na Sanpolprofi.pl oraz Sanpol.pl. Mężczyzna piszący, który żadnego tematu się nie boi. Pompy ciepła? Żaden problem. Aranżacja małej łazienki? Proszę bardzo. Wybór kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego? Artykuł już się pisze!
Z wykształcenia politolog i dziennikarz, z zawodu specjalista ds. contentu i SEO, a prywatnie specjalista ds. sportu różnej maści. Biegacz i kopacz, dorywczo siatkarz i tenisista stołowy. No i miłośnik muzyki. Najlepiej tej na żywo, ale - aktualnie przy dwójce dzieci - nie pogardzi także dobrym brzmieniem domowych głośników.