Kontakt

Nowa pompa SKALAR GREEN ACTIVE PLUS 9/14T do CO

porady pompa skalar green active plus

POMPY CIEPŁA GREEN ACTIVE PLUS

Pompa ciepła Green Active Plus to idealne urządzenia przeznaczone do ekonomicznego i bezobsługowego ogrzewania/chłodzenia budynków oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

CO DAJE CI POMPA CIEPŁA GREEN ACTIVE PLUS?

Możliwość pracy w trybie monowalentnym (z przeznaczeniem dla nowych budynków) - tryb ten oznacza, że pompa ciepła jest jedynym urządzeniem służącym do wytworzenia energii cieplnej dla instalacji ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Istnieje też możliwość podłączenia pompy ciepła Green Active Plus w trybie biwalentnym (z przeznaczeniem dla budynków modernizowanych), który zakłada, że obok pompy ciepła mamy kocioł gazowy lub olejowy.

sanpol rejestracja

Gdy temperatura na zewnątrz jest szczególnie niska, pompa ciepła się wyłącza, a energię cieplną uzyskujemy z kotła gazowego lub olejowego.

Ponadto, istnieje również tryb monoenergetyczny, który pokrywa większość zapotrzebowania na ciepło (90% potrzeb rocznych), a dodatkowe elektryczne źródło ciepła ogranicza się tylko do wsparcia i jest to zazwyczaj podgrzewacz elektryczny lub kocioł elektryczny.

WYPOSAŻENIE POMPY GREEN ACTIVE PLUS

Wyposażona w zaawansowany regulator pełniący również funkcję tygodniowego termostatu pokojowego. Posiada zabudowaną pompę obiegową i daje możliwość sterowania dodatkową pompą obiegową i zaworem przełączającym.

Cechuje ją wysoka sprawność przy niskich kosztach eksploatacji. Zawiera inwerterową  sprężarkę o modulowanej mocy, która płynnie dopasowuje moc pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania.

Minimalna zewnętrzna temperatura pracy to -20 °C, zaś maksymalna temperatura zasilania instalacji w trybie ogrzewania wynosi 60 °C.

Pompa ciepła typu MONOBLOK charakteryzuje się tym, że wszystkie elementy są zabudowane w jednostce zewnętrznej co z jednej strony każe nam wypełnić całą instalację hydrauliczną roztworem glikolu, z drugiej  jednak powoduje, że jest to urządzenie hermetycznie zamknięte czyli instalator nie musi ingerować w układ termodynamiczny (f-gazowy) pompy ciepła.

ZALETY POMP CIEPŁA GREEN ACTIVE PLUS:

Dzięki regulacji prędkości sprężarki i wentylatora i niskiemu poziomowi głośności praca pompy Green Active Plus staje się niezauważalna i w żaden sposób nie zakłóca życia mieszkańców. Bardzo prosta w montażu po stronie hydraulicznej i elektrycznej. Green Active Plus obejmuje 2-letnia gwarancja z możliwością rozszerzenia do 4 lat.

Najważniejsze zalety pompy GAP:

  • wszechstronne zastosowanie (różne możliwości konfiguracji)
  • dostępne 3 tryby pracy (monowalentny, biwalentny, monoenergetyczny)
  • regulacja prędkości sprężarki i wentylatora
  • możliwość kompletacji z instalacją fotowoltaniczną
  • prosty montaż i konfiguracja (bez żadnych nakładów finansowych)
  • zaawansowany regulator
  • niskie koszty eksploatacji (klasa energetyczna A++)

Funkcje regulatora pompy Green Active Plus:

  • Czytelny wyświetlacz z intuicyjnym menu
  • Panel sterowania pełni funkcje termostatu pokojowego oraz zdalnego sterowania (przewodowego)
  • Tryb CICHY – obniżenie emisji dźwięku (np. w nocy)
  • Funkcja ECO w trybie grzania i chłodzenia
  • Zarządzanie rezerwowym podgrzewaczem elektrycznym (tryb monoenergetyczny)
  • Ochrona zasobnika c.w.u. przeciw bakteriom Legionelli
  • Programator tygodniowy z możliwością ustawienia trybu grzania/chłodzenia/c.w.u. niezależnie dla każdego dnia tygodnia
  • Ochrona przeciwzamrożeniowa pompy ciepła
  • Wyświetla szczegółowe alarmy diagnostyczne z historią alarmów

DEDYKOWANE ZASOBNIKI I BUFORY:

Przy zastosowaniu specjalnie dedykowanych dla pompy ciepła Green Active Plus zasobników c.w.u. (ISSWH BIG ONE 300) i buforów ciepła/chłodu (ISPHC 50 i 200) możemy w bardzo łatwy sposób skompletować i wykonać idealną instalację ogrzewania/chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

pompa skalar

Zobacz też:

Pompa ciepła – tak czy nie? Dlaczego warto?
Pompy ciepła – ranking TOP5 polecanych modeli
Jak dobrać pompę ciepła?
Ile kosztuje pompa ciepła oraz czy się opłaca?
Pompa ciepła monoblok czy split – co wybrać?