Kontakt

Kocioł elektryczny Kospel jako produkt ekologiczny

Porada kospel kocioł elektryczny eko

Ogrzewanie elektryczne – dzięki większej świadomości ekonomicznej i ekologicznej – w ostatnim czasie zdecydowanie zyskuje na popularności. Nie bez znaczenia jest również łatwość montażu urządzeń, bezobsługowa praca, a także możliwość uzyskania dotacji z programu „Czyste powietrze” na wymianę kotła na bardziej ekologiczny. Ponadto, nowoczesne kotły elektryczne są kompatybilne z panelami fotowoltaicznymi, co w efekcie pozwala na wykorzystanie nadwyżek energii.

KOTŁY ELEKTRYCZNE A EKOLOGIA

sanpol rejestracja

Wymiana przestarzałych pieców czy kotłów na takie, które ograniczą emisję szkodliwych substancji do atmosfery to w ostatnich latach coraz bliższy nam temat. Nie zostajemy jednak z tym „problemem” sami, ponieważ – będąc beneficjentami programu „Czyste powietrze” – możemy liczyć na dofinansowanie tego przedsięwzięcia. Oczywiście pod warunkiem, że zdecydujemy się na zakup odpowiedniego kotła elektrycznego, np. model EKCO.MN3 od firmy Kospel (na poniższym zdjęciu).


kocioł elektryczny kospel

KOCIOŁ ELEKTRYCZNY + INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA = EKOLOGICZNE OGRZEWANIE DOMU

Polski klimat – biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat – umożliwia pozyskać nawet 10 tys. kWh energii rocznie dzięki zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej (która ma moc do 10 kWp). Zapotrzebowanie na energię przeciętnego gospodarstwa domowego (na oświetlenie czy użytkowanie sprzętu RTV oraz AGD) wynosi ok. 3 tys. kWh rocznie.

A co się dzieje z pozostałą, darmową energią? Dzięki zamontowaniu kotła elektrycznego, możesz ją przeznaczyć zarówno na ogrzewanie domu, jak i wody.

Zatem połączenie instalacji fotowoltaicznej z ogrzewaniem elektrycznym w efekcie przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne. Oczywiście wiele w tej kwestii zależy od takich czynników jak technologia wykonania budynku, cena energii, odpowiedni dobór taryfy za energię elektryczną i zakup właściwego kotła elektrycznego.


„MÓJ PRĄD” – MOJE DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ

Program „Czyste Powietrze” to nie jedyne udogodnienie, które czeka nas przy inwestowaniu w nowoczesne ogrzewanie.  „Mój Prąd” ma na celu wzrost produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowaltaicznych i został skierowany dla osób fizycznych, które chcą produkować energię tylko na własne potrzeby. W takiej sytuacji możesz liczyć na dofinansowanie rzędu nawet 5 tys. złotych, które przeznaczysz na zakup oraz montaż mikroinstalacji (2-10 kW).

Należy również dodać, że korzystanie z programu „Mój Prąd” podlega odliczeniu od dochodu, więc jako inwestor możesz liczyć na zwrot podatku PIT. Do tej pory w ramach programu zatwierdzono ponad 70 tys. wniosków o dotację.

DLACZEGO WARTO STAWIAĆ NA NOWOCZESNE KOTŁY ELEKTRYCZNE?


Nowoczesne kotły elektryczne – najlepiej we współpracy z odpowiednią izolacją termiczną budynku – to klucz do ekonomicznego sukcesu. Ponadto, takie urządzenia działaj w zgodzie ze środowiskiem, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji do atmosfery. Już na etapie wytwarzania energii w elektrowni, zanieczyszczenia są skutecznie filtrowane. Dodatkowo – zupełnie inaczej niż kotły gazowe czy na paliwo stałe – te nowoczesne urządzenia nie generują zagrożenia w postaci zatrucia czadem, a zdrowie i życie powinno być priorytetem przy wyborze kotła.

Zwłaszcza, że kotły elektryczne są niezawodne i wyglądają elegancko (co widać na powyższym zdjęciu), dzięki czemu łatwo wpisują się w aranżację mieszkania czy domu.

Zobacz też:

Kotły kondensacyjne – ranking TOP5 urządzeń
Jaki kocioł kondensacyjny wybrać?
Jaka temperatura na kotle kondensacyjnym powinna być ustawiona domyślnie?
Jakie grzejniki do kotłów kondensacyjnych?
Jak dobrać moc kotła gazowego do domu?