Kontakt

Kotły kondensacyjne – ranking TOP5 urządzeń

ariston clas 1204

Wybór odpowiedniego kotła kondensacyjnego przez lata zapewni komfort cieplny wszystkim domownikom. Przygotowaliśmy listę 5 modeli, które cieszą się pozytywnymi opiniami ekspertów i zyskały popularność wśród wymagających klientów. Poznaj szczegóły i sięgnij po idealne rozwiązanie na własne cztery kąty.

Czym powinien wyróżniać się kocioł kondensacyjny?

Kocioł kondensacyjny to jedno z najnowocześniejszych urządzeń grzewczych na rynku. Stanowi oszczędną, a zarazem ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na bezpieczeństwo oraz bardzo wysoką sprawność cieplną. Kolejne ważne kryterium stanowi jakość wykonania, a także technologia zastosowana przez producenta. Dlatego o zakupie kotła nigdy nie może decydować przypadek, a szczegółowa analiza parametrów technicznych.

sanpol rejestracja

Przy projektowaniu systemu centralnego ogrzewania warto wybierać rozwiązania proponowane przez renomowanych producentów. Dzięki temu uzyskasz pewność, że sprzęt zapewni komfort wszystkim domownikom. W naszym rankingu umieściliśmy wyłącznie sprawdzone i polecane przez ekspertów kotły. Poznaj szczegółowe informacje i wybierz model, który wpisze się w zakres Twoich oczekiwań.

Ranking kotłów kondensacyjnych

Przygotowaliśmy kilka modeli, które doskonale sprawdzą się w Twoim gospodarstwie domowym. Wyróżniają się dużą wydajnością, bardzo dobrym wykonaniem, a poza tym pochodzą od sprawdzonych producentów. Poznaj je wszystkie.

1. Kocioł Ariston Cares

Ten dwufunkcyjny kocioł  marki Ariston wykonany jest ze stali nierdzewnej, co przekłada się na kapitalną wytrzymałość konstrukcji. Ponadto urządzenie charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem, więc doskonale sprawdzi się w każdym domu. Kolejnym atutem jest cicha praca we wszystkich trybach.

ariston cares

Producent wprowadził protokół komunikacyjny BusBridgeNet, co przekłada się na komfort użytkowania na bardzo wysokim poziomie. Możesz liczyć na przejrzysty wyświetlacz oraz prosty w obsłudze układ przycisków. Kotły kondensacyjne Ariston Cares są produkowane we Włoszech, więc o najwyższą jakość możesz być spokojny.

2. Kocioł De Dietrich MCR

Ten nowoczesny kocioł gazowy De Dietrich charakteryzuje się niedużym rozmiarem i jest bardzo lekki. Dlatego znalazł się w naszym rankingu. De Dietrich MCR to naścienna konstrukcja, która doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Urządzenie jest wyposażone w toroidalny wymiennik ze stali nierdzewnej oraz cylindryczny palnik. Dzięki temu wydajność cieplna stoi na bardzo wysokim poziomie. Kolejną zaletę stanowi stylowe wzornictwo, które świetnie wpisze się w układ wielu wnętrz.

Francuski producent zaproponował różne warianty kotłów, które różnią się pod względem budowy i oferowanych możliwości. Możesz wybrać model zarówno jednofunkcyjny, jak i konstrukcję ze wbudowanym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Na pewno znajdziesz opcję dopasowaną do własnych potrzeb.

3. Kocioł Ariston Clas

Kolejne miejsce na podium w naszym rankingu kotłów kondensacyjnych zajmuje bardzo nowoczesne urządzenie.

Seria Ariston Clas obejmuje kotły gazowe nowej generacji, które pozwalają na pełne zarządzanie ogrzewaniem. Konstrukcja jest wyposażona w wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej XtraTech, co przekłada się na wieloletnią swobodę użytkowania i wysoką wytrzymałość. Ponadto kotły mają funkcję Komfort, która oferuje dwa tryby. Comfort Plus zapewnia ciepłą wodę już pięciu sekundach. Natomiast tryb Comfort sprawia, że jest ona  dostępna 30 minut po ostatnim użyciu.

Kotły Ariston Clas mają kompaktowe wymiary i są łatwe w montażu. Seria produktów obejmuje kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Ponadto możesz sięgnąć po urządzenie z funkcją WiFi, a także pakiet, który łączy model jednofunkcyjny z zasobnikiem, regulatorem pogodowym oraz opcją zdalnego sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. W szerokiej ofercie bez btrudu znajdziesz coś dla siebie.

4. Kocioł De Detrich Lumea

Model Lumea To naścienny kocioł gazowy marki De Dietrich, który charakteryzuje się wbudowanym podgrzewaczem c.w.u. Urządzenie zapewnia sprawność na poziomie 108,8% przy obciążeniu 30%. Natomiast sezonowa efektywność energetyczna sięga 93%. Utrzymanie wysokiej sprawności jest możliwe dzięki systemowi GAC, który zapewnia stałą kontrolę podczas spalania.

Ponadto 40-litrowy podgrzewacz wykonany jest ze stali nierdzewnej, co gwarantuje trwałość przez długie lata. Ważną zaletą jest również niska emisja zanieczyszczeń oraz opcja odprowadzania spalin w dowolnym systemie. Mowa tu o systemach powietrzno-spalinowych poziomych i pionowych, systemach kominowych, a także systemach podciśnienia i nadciśnienia.

5. Kocioł Ariston Genus

Seria Ariston Genus obejmuje jednofunkcyjne kotły kondensacyjne. Wymiennik ciepła jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, więc o jakość konstrukcji możesz być spokojny. Ponadto producent wprowadził innowacyjny układ zapłonowy oraz elektroniczną kontrolę spalania, co przekłada się na optymalizację osiągów. Ważną zaletą jest również funkcja Auto, która umożliwia automatyczną analizę warunków środowiskowych. Dzięki temu możesz liczyć na wysoką wydajność i oszczędność energii.

kocioł ariston genus

Obok standardowych konstrukcji w ofercie znajdziesz również kotły z modułem WiFi, co pozwala na zdalną obsługę. Ponadto urządzenie możesz kupić w pakiecie z zasobnikiem, stojakiem oraz sterowaniem pogodowym. Z pewnością znajdziesz model, który świetnie wpisze się w zakres Twoich oczekiwań. Na kotły firmy Ariston stawia wielu wymagających klientów, dlatego nie mogliśmy pominąć ich w naszym rankingu.

Zobacz też:

Kotły kondensacyjne – ranking TOP5 urządzeń
Jaki kocioł kondensacyjny wybrać?
Jaka temperatura na kotle kondensacyjnym powinna być ustawiona domyślnie?
Jakie grzejniki do kotłów kondensacyjnych?
Jak dobrać moc kotła gazowego do domu?