Kontakt

Stelaże podtynkowe – ranking TOP 8 modeli

TECE - stelaż podtynkowy co to jest

Stoisz przed wyborem materiałów wykończeniowych do swojej łazienki? Poznaj nasz ranking stelaży podtynkowych, aby zwrócić uwagę na polecane modele na rynku.

Jaki powinien być dobry stelaż podtynkowy do WC?

Stelaż podtynkowy jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie spłuczki i solidne zawieszenie podwieszanej miski WC. Wpływa też na estetykę wnętrza. Jego wymiary muszą być zatem dopasowane do konkretnego wnętrza. Przed zakupem trzeba upewnić się, jak może być zamocowany dany model.

Rama stelaża musi być odporna na obciążenia, najlepiej wykonana ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. Dużymi udogodnieniami są regulacja wysokości, dostępne dwa tryby spłukiwania, prace serwisowe bez użycia skomplikowanych narzędzi oraz cicha praca.

Ranking stelaży podtynkowych do WC

Zajrzeliśmy do propozycji od najlepszych producentów na rynku, aby stworzyć ranking stelaży podtynkowych do WC. Znajdziesz w nim modele o szerokim zastosowaniu. Warto zapoznać się bliżej z każdym produktem, aby dopasować konstrukcję, sposób działania i parametry techniczne do swoich potrzeb.

1. Stelaż podtynkowy do WC Geberit Duofix Sigma

Na podium znalazła się propozycja od znanej marki na rynku Geberit ze względu na trwałość zastosowanych materiałów, maksymalną szczelność i wiele udogodnień dla użytkowników. Dopasowanie stelażu do WC nie jest trudne ze względu na szerokie zastosowanie w praktyce, regulowane nogi montażowe, uniwersalne przyłącze wody oraz mocowanie kolana odpływowego bez narzędzi.

Dużą zaletą tego modelu jest możliwość ustawienia ilości wody spłukującej, ale nie tylko. Do dyspozycji masz funkcję Stop oraz wykonywanie prac serwisowych bez użycia narzędzi. Wyciągnięcie zaworu nie wymaga większego doświadczenia. Przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów, stelaż do WC Geberit Duofix Sigma nadaje się nawet do mikroskopijnych wnętrz i niewielkich mis.

2. Stelaż do WC Grohe Rapid SL 5w1 wraz z przyciskiem spłukującym

To gotowy zestaw do montażu zaprojektowany przez Grohe, dlatego wzięliśmy go pod uwagę w naszym rankingu stelaży podtynkowych. W komplecie znajdziesz też reduktor przepływu wody, matę wygłuszającą i wsporniki do montażu przyściennego. Nośność ramy wynosi nawet 400 kilogramów, jest stabilna i może pochwalić się długotrwałą żywotnością. Wśród udogodnień znajduje się uniwersalna spłuczka z możliwością ustawienia dwóch metod spłukiwania wody.

3. Tecebase stelaż podtynkowy do WC

Marka Tece od lat znana jest z tego, że produkuje wysokiej jakości stelaże podtynkowe. Ranking obejmuje model TECEbase ze spłuczką podtynkową uruchamianą z przodu. W komplecie znajdują się wszystkie mocowania. Zbiornik z tworzywa jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego pojemność wynosi 10 litrów. Możesz bez problemu ustawić ilość spłukiwanej wody. Przyłącze spłuczki jest kompatybilne z szybkimi adapterami, dlatego nie będziesz mieć problemów z doborem konstrukcji do swoich potrzeb. Rama stelaża jest malowana proszkowo.

4. Stelaż podtynkowy do WC DuofixBasic Delta od Geberit

Kolejna pozycja w naszym rankingu stelaży podtynkowych to model od marki Geberit ze wspornikiem montażowym, który ma szerokie zastosowanie w zabudowie lekkiej. W DuofixBasic Delta masz możliwość regulacji spłukiwania dużą i małą ilością wody. Rama jest malowana proszkowo, ma otwór do zamocowania konstrukcji drewnianej i osobny na wsporniki dystansowe. Nogi montażowe mają możliwość regulacji, a spłuczka podtynkowa ma możliwość przyłącza elektrycznego, izolację przeciwroszeniową oraz przyłącze wody z tyłu, na górze oraz na środku.

5. Stelaż do WC Grohe Rapid SL 5w1 z czarnym przyciskiem spłukującym

propozycję od producenta Grohe już znasz z poprzedniej części rankingu stelaży do WC. W tej wersji występuje on z dopływem wody z lewej, prawej strony lub z tyłu. W komplecie znajduje się solidny stelaż, czarny przycisk spłukujący oraz reduktor przepływu wody. Dużym udogodnieniem jest mata wygłuszająca.

6. Stelaż podtynkowy Duplo One Roca do podwieszanych misek WC

Model Duplo One od marki ROCA wśród stelaży podtynkowych WC wyróżnia się zbiornikiem z mechanizmem dwudzielnego spłukiwania (można go regulować), a także płaską zabudową przy wpuszczeniu rury odpływowej w ścianie. W komplecie znajdziesz kolanko odpływowe. To uniwersalny, solidny i wytrzymały zestaw podtynkowy.

7. Stelaż podtynkowy TECEprofil do WC

To zestaw z uniwersalną spłuczką podtynkową uruchamianą z przodu i zbiornikiem wykonanym z tworzywa odpornego na uderzenia. Pojemność wynosi 10 litrów. Standardowe ustawienie ilości spłukiwanej wody to 6 litrów, jednak można ustawić ją według swoich potrzeb i rozdzielić na dwie części: większą i mniejszą. Rama stelaża jest malowana proszkowo.

8. Stelaż do WC ściennego podtynkowy Grohe Rapid SL 3w1 z uniwersalną spłuczką

Na ostatnim miejscu w rankingu stelaży podtynkowej znalazł się model Rapid SL 3w1. Warto jednak pamiętać, że to dziesiąta propozycja z tysięcy dostępnych na rynku, dlatego warto zwrócić na nią uwagę. W zestawie znajduje się uniwersalna spłuczka 6-9 litrów, mocny stelaż, przycisk Skate Cosmopolitan S, kątownik ścienny oraz puszka rewizyjna.

Zobacz też:

Wybieramy stelaż podtynkowy do WC - sprawdź, na co zwrócić uwagę
Montaż stelaża podtynkowego – jakie możliwości?
Stelaże podtynkowe – ranking TOP 8 modeli
Na jaką wysokość montuje się stelaż podtynkowy WC?
Stelaż podtynkowy do WC – co to jest?