Strefa wiedzy
Strefa Wiedzy to miejsce w którym znajdziesz praktyczne porady, informacje o nowościach rynkowych, artykuły branżowe, planowane szkolenia i aktualności z zakresu instalacji sanitarnych i grzewczych.
Jak działa pompa głębinowa?
Zadaniem pompy głębinowej jest wydobywanie cieczy z bardzo dużych głębokości, dlatego jest ona niezastąpiona na przykład wtedy, gdy masz w swoim ogrodzie studnię głębinową. To właśnie z pompą głębinową pozyskiwanie wody jest łatwe i wygodne. Jednak to nie wszystko. Pompa sprawdza się doskonale nie tylko w gospodarstwie domowym, czy rolnictwie, ale też w zakładach przemysłowych. Producenci oferują szeroki wybór pomp różniących się budową, gabarytem oraz parametrami. Poznaj schemat działania tego urządzenia, dzięki czemu będziesz mógł wybrać tę odpowiednią dla Ciebie.
Grzejniki – jak dobrać do pomieszczenia? Czym się kierować przy wyborze?
Czeka Cię wybór grzejników do swoich pomieszczeń? Aby zapewnić optymalną temperaturę w sezonie jesienno-zimowym dla swoich domowników, przyjrzyj się bliżej modelom na rynku. Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia? Na co zwrócić uwagę? Sprawdźmy!
Pompa ciepła – tak czy nie? Dlaczego warto?
Pompy ciepła cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podpowiadamy, czy warto zdecydować się na wybór takiego urządzenia. Poznaj szczegółowe informacje, a na pewno dokonasz udanego wyboru.
Programy i dofinansowania: Moje Ciepło – dotacja do pompy ciepła
Program Moje Ciepło obejmuje wsparcie dla inwestorów, którzy sięgają po ekonomiczne, a zarazem ekologiczne pompy ciepła Sprawdź, na jakie dofinansowanie możesz liczyć.
Programy i dofinansowania: Program Czyste powietrze 2023
Program Czyste Powietrze to szansa na termomodernizację wielu gospodarstw domowych. Sprawdź, jakie dofinansowanie możesz uzyskać i ciesz się komfortem we własnych czterech kątach.
Jaki podgrzewacz wody wybrać - przepływowy czy pojemnościowy?
Ciepła woda użytkowa jest niezbędna do właściwego funkcjonowania. Mieszkańcy bloków mają zapewniony stały dostęp do wody. Co jednak w przypadku właścicieli domów jednorodzinnych? Podczas instalacji centralnego ogrzewania muszą oni podjąć decyzję, w jaki sposób zapewnić sobie ciepłą wodę użytkową, tylko wtedy będą mogli oni komfortowe warunki w swoim domu. Do wyboru są między innymi przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody. Poznaj oba rozwiązania i wybierz ten, który spełni twoje oczekiwania.
Pompa obiegowa a cyrkulacyjna – co należy wiedzieć
Budując dom musisz podjąć wiele decyzji od których będzie zależeć nie tylko Twój komfort, ale co ważniejsze rachunki za prąd lub wodę. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybranie pompy centralnego ogrzewania (C.O.) oraz pompy cyrkulacyjnej (C.W.U.). Czym różnią się oba urządzenia? Najprościej mówiąc, zadaniem pompy cyrkulacyjnej jest wymuszenie obiegu czynnika grzewczego znajdującego się w instalacji centralnego ogrzewania.
Jakie ustawienia pompy obiegowej wybrać?
Pompa obiegowa jest podstawowym elementem niemal każdej instalacji centralnego ogrzewania (C.O.) oraz ciepłej wody użytkowej (C.W.U.). To właśnie pompa pomoże Ci zaoszczędzić zużycie wody oraz prądu, dzięki czemu Twoje rachunki będą niższe. Jednak nawet najlepsza pompa nie spełni swojej funkcji, jeśli nie będzie odpowiednio ustawiona. Dlatego zobacz, na co zwrócić uwagę, aby pompa obiegowa spełniła swoje zadanie w 100%.
Jaki podgrzewacz wody do mieszkania w bloku?
Zazwyczaj mieszkając w bloku, masz zapewniony dostęp do ciepłej wody użytkowej. Co jednak w sytuacji, w której musisz sam zadbać o ciepłą wodę w swoim mieszkaniu? Do wyboru masz dwa bardzo dobre i praktyczne rozwiązania. Mowa o przepływowym i pojemnościowym podgrzewaczu wody. Jaki wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest ona uzależniona od Twoich potrzeb, ilości domowników oraz warunków mieszkania, jego metrażu oraz możliwości poprowadzenia instalacji. Zobacz, czym różnią się od siebie obydwa rozwiązania i wybierz ten, który będzie dla Ciebie najlepszy.
Do czego służy pompa cyrkulacyjna?
Budując dom masz do podjęcia dużo decyzji. Jedną z ważniejszych jest odpowiednie dobranie instalacji centralnego ogrzewania (C.O.) oraz ciepłej wody użytkowej (C.W.U). To właśnie dzięki tej instalacji w Twoim domu będzie ciepło i przytulnie, a Twój komfort przebywania w domu znacząco wzrośnie. Pompy obiegowa i cyrkulacyjna są zaraz po kotle jednymi z ważniejszych elementów instalacji. Zobacz, jakie jest zadanie pompy cyrkulacyjnej i dlaczego warto w nią zainwestować.